Єрмак: Наша мета – вибори на Донбасі в жовтні

Новини України

Радник Зеленського сподівається домовитися про вибори в “ЛДНР” на наступній нормандській зустрічі.

До зустрічі в нормандському форматі Україна приїде з пакетом домовленостей, які дозволять в жовтні провести місцеві вибори по всій країні, включаючи “ЛДНР”. Про це помічник президента України Володимира Зеленського Андрій Єрмак сказав в інтерв’ю на YouTube-каналі KRYM – критичне мислення.
“Уже через три місяці буде наступна зустріч лідерів в нормандському форматі. Я сподіваюся, що вона відбудеться, і я дуже сподіваюся, що Україна прийде на цю зустріч з новим пакетом домовленостей. Сподіваюся, що ми зробимо такі кроки для того, щоб місцеві вибори за українськими законами, пройшли по всій території України (включаючи Донбас – ред.) в кінці жовтня”, – сказав він.
Помічник президента нагадав, що за українським законодавством вибори неможливі, якщо на територіях знаходяться іноземні збройні формування, і якщо Київ не контролює кордон, тому українська сторона буде піднімати питання, як зробити так, щоб отримати контроль над кордоном до виборів.
“У мене, як і у всіх, багато питань до мінських угод, але це єдиний документ, який сьогодні узгоджений, підписаний, і там дійсно є положення, згідно з яким кордон передається після виборів. Президент Зеленський сказав в Парижі, що ми не можемо з цим погодитися, тому що це суперечить українському законодавству”, – зазначив він.
Раніше вже повідомлялося, що у Зеленського хочуть провести вибори в “ЛДНР” восени. Радник Зеленського сподівається синхронізувати вибори на Донбасі з місцевими 31 жовтня, але з низкою умов.
Нагадаємо, в ОБСЄ заявляли, що вибори на Донбасі зараз неможливі.
Новини від Корреспондент.netу Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet