Сійярто назвав умову зустрічі Зеленського і Орбана

Новини політики

Зустріч лідерів країн можуть узгодити на спільній міжурядовій українсько-угорській комісії, що не засідала сім років.

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто і віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба на зустрічі в Києві в п’ятницю, 7 лютого, обговорили умови зустрічі лідерів країн – Віктора Орбана і Володимира Зеленського.

Як повідомляє УНН, за словами Сійярто, зустріч стане можливою, в разі успішного засідання спільної міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва, яке відбудеться в березні.

“Ми хочемо побудувати кілька прагматичних проектів, які допоможуть відновити наші добросусідські відносини. Тому в березні в Будапешті ми проведемо наступне засідання міжурядової комісії зі співробітництва. Як Дмитро сказав, це неприпустимо, щоб сім років комісія не засідала”, – сказав Сійятро.

Він зазначив, що угорська сторона на переговорах бажає домогтися успіху, зокрема, побудови принаймні одного контрольно-пропускного пункту на кордоні, про використання тієї кредитної лінії на 50 млн доларів, яку Угорщина виділяє на інфраструктурні проекти в Україні, а також щодо розвитку в галузі сільського господарства та охорони здоров’я.

“Я повністю згоден з паном Дмитром – ми хочемо зробити Закарпаття історією успіху. Ми готові продовжити нашу програму з розвитку економіки на Закарпатті. І ми готові і надалі надавати допомогу навчальним, освітнім, культурним організаціям Закарпаття. Якщо засідання міжурядової комісії пройде успішно, тоді це відкриє шлях для зустрічі навесні прем’єр-міністра Угорщини пана Орбана і президента України пана Зеленського”, – додав міністр.

Як повідомлялося, в ході візиту Сійярто зробив пропозиції Міносвіти України щодо мовного питання в законі про освіту.


Новини від Корреспондент.netу Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet.