Глава Нафтогазу запропонував враховувати газ у кілокалоріях

Новини України

Нова система вимірювання дозволить вирішити питання непрозорих коефіцієнтів і спірних боргів за опалення, наголосив Андрій Коболєв.

Глава Нафтогазу Андрій Коболєв заявив, що Україна повинна перейти на облік газу в кілокалоріях, а не в кубометрах, щоб вирішити питання з малозрозумілими для споживачів коефіцієнтами в платіжках. Про це він повідомив 10 лютого в ефірі телеканалу Україна 24.

Як зазначив Коболєв, багато українців звернули увагу на наявність у платіжках коефіцієнта приведення до стандартних вимог. Саме його застосування, за словами глави Нафтогазу, стримує впровадження конкурентного ринку газу.

“Борги, які виникають завдяки застосуванню цього “морозного” коефіцієнта – спірні. Нафтогаз не впливає на їхні нарахування. Це рішення регулятора – нараховувати чи ні. Але для цієї історії є формула рішення, яка виявилася лише після того, як представники Нафтогазу поговорили з представниками регулятора. Це перехід на енергетичні одиниці виміру споживання газу. Треба припинити споживати газ в кубометрах і почати споживати його в кілокалоріях, як у всьому цивілізованому світі”, – наголосив керівник компанії.

Крім того, перехід на облік споживання газу в енергетичних одиницях дозволить зняти питання якості газу, на яке скаржаться споживачі.

“Якщо відбудеться перехід на облік газу в енергетичних одиницях, не виникатимуть питання про “морозний” коефіцієнт, про калорійність палива, про питання якості газу”, – вказав Коболєв.

Він упевнений, що прийняти необхідні рішення повинен регулятор і Верховна Рада.

Нафтогаз прогнозує падіння ціни на газ

Нагадаємо, з січня українці почали отримувати окрему платіжку за доставку газу. Як пояснив регулятор – це поділ платежу, який існував і раніше.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук наголосив, що сукупна вартість двох платіжок (за газ і транспортування) менша, ніж торік.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet