Евакуація українців з Хубея відкладається

Новини України

Українців з Китаю планували евакуювати сьогодні, але в МОЗ кажуть, що дата відправки літака поки не призначена.

Українців з китайської провінції Хубей не евакуюють доти, поки всі охочі не підпишуть форму інформованої згоди. Про це у вівторок, 11 лютого, повідомила міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька.

Напередодні посольство України в Китаї заявило, що українців з Хубея евакуюють 11 лютого. При цьому в МОЗ заявили, що українцям, які не захочуть підписати згоду на карантин, буде відмовлено в евакуації з Китаю.

“Підготували форму інформованої згоди, яку потрібно підписати для того щоб зайти на борт і бути евакуйованими. Тільки після підписання цієї згоди ми можемо розуміти, скільки осіб будуть евакуйовані, і зможемо говорити про день”, – сказала вона.

За словами Скалецької, дата евакуації буде також залежати від готовності України прийняти евакуйованих і забезпечити нерозповсюдження вірусу.

“Ми вивчаємо можливості установ, які можуть бути готові забезпечити безпеку і захист всього населення від можливого поширення вірусу”, – сказала вона.

Скалецька уточнила, що зараз в провінції Хубей перебувають близько 80 українців, 50 з яких підписали необхідні для евакуації документи.

Декількома днями раніше Кабмін оголосив підвищену готовність у зв’язку з прибуттям з Китаю українців, які можуть бути заражені коронавірусом.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet