У Міноборони кажуть, що не забиратимуть хлопців в армію з вулиць

Новини України

Андрій Загороднюк заявив, що відомство буде боротися з хабарами за відстрочку від армії, і наголосив, що строковиків не відправляють в зону ООС.

Кабмін врегулює питання строкової служби в армії хлопців 18-19 років. Про це заявив глава Міноборони Андрій Загороднюк в ефірі програми Свобода слова у вівторок, 11 лютого.

Призовники, яким не виповнилося 20 років, отримають можливість служити в ЗСУ тільки за наявності письмової заяви, стверджує Загороднюк.

“Зараз ми готуємо розпорядження Кабміну щодо кількості осіб, які будуть призиватися на строкову службу. Ми видамо розпорядження, я його вже підписав і передав на узгодження в Кабмін. Там буде чітко вказано, що тільки за письмовою заявою в 18-19 років. Дійсно буде нормативний акт, який чітко вказуватиме про те, що жодного обов’язкового призову з 18 років не буде”, – заявив глава відомства.

Загороднюк запевнив, що міністерство буде боротися з хабарами за відстрочку від армії і жорстко контролювати військкомати, щоб скасувати практику призову в армію юнаків прямо з вулиці. Міністр також наголосив, що строковиків не відправлятимуть в зону ООС.

“Ми також скасуємо практику, яка була незаконною, коли юнаків призивали на вулицях, в клубах, в чергах. Такі практики були, особливо у великих містах”, – підсумував Загороднюк.

Нагадаємо, в січні президент Володимир Зеленський підписав указ про терміни проведення призовів на строкову військову службу в 2020 році, в якому вік призовників знижений до 18 років.

Призов до армії з 18 років. Кому чекати повістку


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet