ЯК РОБИТИ ГРОШІ З ПОВІТРЯ?

Блог редактора

 

– Консервувати його! Як сувенір на згадку…

Я дізнався про це  лише кілька днів тому. І відчув себе, як говорять навіть у президентських колах, справжнім лохом… Бо й дійсно: навіть подумати раніше не міг, що таке можливо. А люди от придумали й мають на цьому  якісь прибутки. Бо знаходяться інші люди, яким і такі речі, виявляється, цікаві й потрібні для чогось…

Не буду інтригувати далі – перейдемо на сайт турагенції «Чорнобиль-тур». Хоч ви вже й самі здогадались, про що йде  мова, із заголовку цих заміток. Читаємо там:

«Ми законсервували повітря з різних локацій Чорнобильської зони, створивши сувенір-згадку про події, які є символом перемоги Природи.

ПОВІТРЯ ЧОРНОБИЛЯ

Так пахне древнє місто, вперше згадане в 1193 році, в якому до сих пір існує режимне життя працівників Чорнобильської зони. Є службові готелі та їдальні. Але ночами по вулицях бігають кабани та лосі.  Ціна: 19 USD (17,3 євро або 478,6 грн – Прим. ред.)

ПОВІТРЯ ПРИП’ЯТІ

Незабутній запах закинутих бетонних споруд радянського союзу, вогкість підвалів, перемішана з ароматом Прип’ятьських троянд. Ціна: 19 USD (EUR, UAH)

ПОВІТРЯ РУДОГО ЛІСУ

Аромат рудої сосни з нотками альфа-, бета-, та гамма-випромінювання. Ціна: 24 USD (21,8 євро або 604,6 грн – Прим. ред.).

Надійно законсервоване повітря з Зони відчудження – це must have для радіофілів і крутий подарунок для радіофобів.

Ви можете придбати консервоване повітря в нашому Офісі, Інформаційних центрах чи замовити його поштою (зв’яжіться з менеджерами)»…

Ці знімки  я зробив у  магазинчику, що функціонує перед в’їздом в 30-км зону на КПП “Дитятки”. Продавчиня Лілія, яка працює тут уже півтора року, розповідає, що потроху ці баночки з “консервованим” повітрям розходяться. В основному, їх купує дехто з іноземних туристів, яких возять в Зону на екскурсії. Хоча, буває, купують і українські екскурсанти. У кожній баночці, коли струсити її,  легенько щось тарахкотить. То, каже продавчиня, сюрприз покупцю. Я таки випитав, що там, але хай це буде інтригою…

Вчитайтесь в інформацію на одній з баночок (на фото): їх вміст (не самої баночки) – практично вічний… Бо термін придатності його – 24  тисячі років… І не поправитесь від такої “консерви”: її харчова цінність – нуль калорій…

Дивився я на цей геніальний “винахід” і думав:  чи хтось з іноземних туристів, які в останні роки все більше відвідують Чорнобильську зону, відкривав, повернувшись додому, хоч одну баночку-сувенір, куплену ним чи в цьому магазинчику, чи десь в іншому місці? І як же  надалі бути з нею, цією баночкою, яку не встигнеш і понюхати, відкривши – вивітриться?.. Чи купують по дві: щоб вміст одної перевірити на нюх, а іншу – зберігати?..  Чи просто наївно вірять на слово маркетологам турагенції, котрі  придумали, як додатково виймати з кишень багатеньких  туристів зайві  для них долярики, євро чи гривні?..

До речі, згадуваного “рудого лісу” вже багато років  немає – його  похоронили в землі, як  високоактивне джерело радіації…

Цікаво, а чи могло прийти в голову комусь із жителів Іванківського району купити для себе й зберігати для своїх нащадків трішки повітря з буцімто Чорнобильської зони?.. Не думаю, навіть упевнений, що не купив ніхто! Мабуть, все-таки, ці сувеніри – для закордонних лохів, хай уже мене вони вибачають за такі слова.

Хоча… Може й собі зайнятись таким бізнесом?.. Правда, дозволу й спецустаткування для моментальної та надійної  герметизації “незабутнього запаху” в жерстяних баночках – з вогких підвалів будинків м. Прип’яті, що вже аварійно небезпечні, бо починають розвалюватись?.. – у мене немає. Але ж можна це робити й у себе вдома, без дорогих ліцензійних дозволів: у скляних – півлітрових, літрових чи й трилітрових (!) банках –  вручну їх закатуючи… І клеїти на них етикетки “Запах третьої чорнобильської зони гарантованого добровільного відселення”. Заманливо!!!

Тож чи є серед вас, шановні земляки-читачі “Трибуни праці”, такі, хто запропонує мені потрібні баночки  за середніми оптовими цінами: щоб подешевше купити й подорожче потім їх продати?..

Павло СМОВЖ.