У ГПУ назвали кількість дітей, які постраждали від злочинів у 2019 році

Новини України

Торік від злочинів в Україні постраждали 6 тисяч дітей. У відомстві обговорюють нові підходи до допитів дітей-жертв і дітей-свідків злочинів.

У 2019 року в Україні жертвами злочинів стали 6 тисяч дітей. Про це повідомляє прес-служба офісу генпрокурора в середу, 12 лютого.

Водночас було зареєстровано близько 12 тисяч кримінальних проваджень щодо неповнолітніх, які перебувають у конфлікті із законом, і дітей, які постраждали від насильницьких дій.

“Ми всі повинні розуміти специфіку роботи з неповнолітніми. Необхідно враховувати дитячу психологію і дитяче сприйняття, а підходи на всіх етапах повинні відрізнятися від тих, які існують в роботі з повнолітніми злочинцями і потерпілими. І, найголовніше, якщо йдеться про дитину-жертву , то ми всі повинні мінімізувати стресові ситуації, тому що навіть судовий процес може стати стресом, іноді і невиправним”, – заявив заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов.

Заступник генпрокурора обговорив з керівництвом Нацполіції можливість впровадження нових підходів до допиту потерпілих дітей і свідків за принципом “одного разу”.

“Це принцип американського Children’s Justice Centre: допит дитини може проводитися тільки один раз, однією стороною процесу – слідчим суддею або слідчим, на одному етапі – досудового розслідування”, – підсумував Мамедов.

Нагадаємо, що раніше в Україні подвоїлася кількість сексуальних злочинів стосовно дітей. За рік зареєстровано понад 550 кримінальних злочинів проти статевої свободи та недоторканості дітей.

В ООН склали портрет сучасної сім’ї


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet