Ви готові до цього заради майбутнього своїх дітей?..

Публікації Трибуни Праці

 

Шановні земляки! Хочу поділитися з вами своїми роздумами на дуже нагальну тему.

Цієї осені відбудуться місцеві вибори. До них залишилося не так і багато часу – менше дев`яти місяців. Для нас вони будуть цікаві тим, що будемо вибирати голову і депутатів об`єднаної територіальної громади (ОТГ). Звичайно, якщо нова влада не придумає чогось іншого…

Одна ОТГ буде в районі чи кілька – не так важливо. Хочу поговорити про інше. Життєздатність ОТГ залежатиме від наявності джерел фінансування. За рахунок чого житиме і буде фінансуватися Іванківська ОТГ чи кілька ОТГ на території району?

У 2006-2010 роках бюджет району формувався в пропорції: 24-26% – власні надходження, 74-76% – субвенції і дотації з Державного бюджету. Після внесення змін у Бюджетний кодекс в 2015 році  на місцях стали залишати більше коштів  і  ця пропорція змінилася. Думаю, що власні надходження збільшилися відсотків до 40 (якщо  помиляюся, хай мене поправлять сьогоднішні керівники району), а все інше – знову ж таки субвенції і дотації з Держбюджету. Висновок з цього напрошується такий: район  як був, так і залишився дотаційним.

За попередніми планами, Іванківська ОТГ буде відноситися до Приірпінського регіону, чи то пак – округу. Світова практика показує, що 60-70% коштів крутиться в центрі регіону і навколо цього центру. Тобто, якщо брати в масштабі України, то 60-70% коштів крутиться в столиці країни і в столичній області, а на всю іншу територію – 30-40%. Якщо брати в розрізі району, то 60-70% коштів бюджету припадає на Іванків, а на інші 80 сіл – 30-40%.

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

З повагою до вас –

Микола Василенко,

 житель смт Іванків.