Захист Порошенка оскаржив його примусове приведення на допит

Новини України

Захист Петра Порошенка заявив, що рішення про його приведення на допит у ДБР оскаржили в п’яти інстанціях.

Адвокат п’ятого президента України, лідера партії Європейська солідарність Петра Порошенка вважає рішення про його примусовий привід на допит – політичним, тому оскаржать його бодай в п’яти інстанціях. Про це повідомляє прес-служба ЄС.

“Перша заява подана в Службу безпеки України про злочинне втручання в автоматизовану систему розподілу судових справ. Тільки таке втручання могло “розподілити” цю справу, зокрема, одіозному судді Сергію Вовку, який давно пов’язаний з соратником Януковича Андрієм Портновим”, – зазначив адвокат Порошенка Ігор Головань.

Друга заява подана в Офіс Генерального прокурора, зокрема, щодо порушення слідчим ДБР територіальної підсудності. За словами Голованя, місцеперебування ДБР в Шевченківському районі доводять не тільки карти, але і три судових рішення. Однак, як зазначають адвокати, продовжуючи сумнівні традиції свого екс-керівника Романа Труби, ДБР наполегливо ходить за потрібними постановами саме до Печерського суду.

Крім того Офісу Генпрокурора повідомлено, що постанови Печерського суду винесені на основі запиту керівника неіснуючого підрозділу ДБР. Як відомо, Указом президента Зеленського з початку року затверджена нова структура ДБР. Відповідно, третього слідчого відділу Першого управління досудових розслідувань в ній немає. Тому “начальник” цього фантомного відділу пан Корецький не має жодних законних повноважень на будь-які слідчі дії.

Ще одна заява подана до Вищої ради правосуддя. Як відомо, процедура судового розгляду стосовно народних депутатів України, передбачена в Кримінальному процесуальному кодексі, вимагає особистої присутності в суді народного депутата України. Водночас судді Печерського суду приймали ці рішення в атмосфері підвищеної секретності. Петро Порошенко не був повідомлений про це засідання, як того вимагає закон, і не був присутній на ньому.

За словами адвоката, заява про порушення принципу територіальної підсудності, а також порушення вимог КПК щодо особистої присутності народного депутата України на судовому засіданні подана і в Апеляційний суд Києва.

І ще одна заява з вимогою переглянути рішення як неправосудне подана до Печерського районного суду.

Також в повідомленні звертається увага на те, хто першим став джерелом інформації про визначення Печерського суду і оприлюднив фрагменти скан-копій судових рішень. Це був народний депутат з президентської фракції Слуга народу Олександр Дубінський.

“Як випливає з так званих “плівок Труби”, справжність яких була доведена незалежними іноземними експертами, безпосередні вказівки керівництву ДБР на організацію політичних переслідувань Петра Порошенка давали керівники Офісу президента Зеленського”, – сказано в повідомленні.

“ЄС зазначає, що політичні переслідування в Україні є неприпустимими. Грубі порушення закону, використання правоохоронних органів для зведення політичних рахунків з лідером опозиційної партії свідчать про слабкість нинішньої влади перед внутрішніми і зовнішніми викликами, і створюють загрозу національній безпеці України”, – сказано в повідомленні прес-служби.

Нагадаємо, Порошенко був на допиті в ДБР 24 січня. Після цього він вже проігнорував три повістки. В цілому екс-президент не приходив за викликом слідчих більш як 30 разів.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet