Рада планує працювати дистанційно

Новини політики

Конституція вимагає роботи депутатів у парламенті, але нардепи шукають можливість працювати дистанційно через карантин.

Нардепи розробляють законопроект, який дозволить їм працювати дистанційно на час карантину. Про це в ефірі 112 Україна повідомив глава фракції Слуга народу Давид Арахамія після позачергового засідання парламенту у вівторок, 17 березня.

“Ми зараз розробляємо законопроект, який дозволить в режимі віддаленого управління працювати. Такого не було. І там є стаття Конституції, яка прямо говорить, що депутати повинні бути зібрані в парламенті, але зважаючи на такі надзвичайні обставини, ми зараз шукаємо юридичну модель, яким чином на час виключно питань епідемії і питань щодо протидії, мати можливість працювати в такому режимі”, – сказав Арахамія.

За його словами, це може бути в реальному часі або відеоголосування. “Ще напрацьовуємо, яким чином це можна зробити, і так ми будемо виходити з цієї ситуації”, – сказав Арахамія.

Також він повідомив, що нове позачергове засідання Ради може відбутися наступного тижня. “Я думаю, що наступне може бути на початку наступного тижня, якщо не трапиться якихось форс-мажорів – тоді будемо робити цього тижня”, – сказав нардеп.

Він зазначив, що народні депутати працюють таким чином, щоб “за 24 години, якщо вони поїхали додому, зібратися і провести позачергову сесію”.

Крім того, Арахамія повідомив, що парламентський комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки буде працювати в режимі відеоконференцій.

За його словами, члени комітету будуть збиратися в приміщенні Ради, а всі запрошені будуть на відеозв’язку з комітетом.

“Ми звернулися до Служби держспецзв’язку, і вони встановили нам спеціальне обладнання для того, щоб контактувати і мати ті ж самі обмеження щодо державної таємниці”, – сказав Арахамія.

Раніше сьогодні Рада проголосувала за скасування пленарних засідань до 3 квітня і роботу в комітетах. При цьому Рада зможе збиратися на позачергові засідання.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet