Названо кількість апаратів штучної вентиляції легенів в Україні

Новини України

Віктор Ляшко повідомив, що в Україні є 4 тисячі апаратів ШВЛ, не враховуючи ті, які є в розпорядженні приватних клінік і операційних відділень.

В Україні є щонайменше 4 тисячі апаратів штучної вентиляції легенів без урахування апаратів, що перебувають в операційних відділеннях і приватних клініках. Про це заявив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко на брифінгу у вівторок, 24 березня.

“Близько 400 апаратів штучної вентиляції легенів є у відділеннях інтенсивної терапії інфекційних лікарень. Близько трьох з половиною тисяч апаратів штучної вентиляції легенів є у відділеннях інтенсивної терапії, які згідно з перспективними планами перепрофілювання лікарень в подальшому можуть використовуватися для надання реанімаційної допомоги хворим на коронавірусну хворобу. Водночас ще є значна кількість апаратів для штучної вентиляції легень в операційних, які проводили планові операції”, – сказав Ляшко.

На період карантину проведення планових операцій заборонено, тому ці апарати також можуть бути використані, якщо виникне така необхідність, наголосив заступник міністра.

Ляшко також додав, що багато приватних медичних установ також переформатують свої лікарні і виділяють поверхи, бокси та кімнати для можливого прийому пацієнтів з коронавірусом.

При цьому Ляшко зазначив, що не потрібно зосереджувати увагу саме на цих апаратах.

Нагадаємо, за даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні 97 заражених коронавірусом. Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко закликав дотримуватися вимог карантину і правил гігієни.

Також МОЗ заявило про наявність масок в аптеках України. Маски вже з’явилися в аптечних установах у вільному продажі, заявили у відомстві і закликали українців їх носити.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet