Кабмін показав розроблені тести на коронавірус

Новини України

Собівартість однієї реакції на українському тесті – 250 грн, тоді як зарубіжні аналоги коштують 370-450 грн.

Інститут молекулярної біології розробив ПЛР-тести на коронавірус, і вже готова перша партія в 600 штук, повідомляє прес-служба Кабміну в четвер, 26 березня.

Нову розробку оцінював віце-прем’єр-міністр з питань європейської інтеграції Вадим Пристайко.

За його словами, Інститут отримав 350 тис. грн як оплату роботи зі створення і виробництва українських тест-систем.

kmu.gov.ua

“Відвідав Інститут, де українські вчені розробили високоточну тест-систему для діагностики коронавірусу COVID-19. Система вже пройшла реєстрацію в Україні, виготовлено першу партію з 600 комплектів. Уряд працює над виділенням необхідних коштів на виготовлення потрібної кількості вітчизняних тест-систем. Ми не тільки забезпечимо наших лікарів необхідною зброєю в боротьбі з хворобою, але і будемо фінансувати українську науку, яка повинна в разі потреби швидко адаптуватися, якщо вірус мутує”, – сказав Пристайко.

Разом з віце-прем’єром був і заступник міністра охорони здоров’я з питань інновацій і науки Юрій Полюхович. За його словами, нова тест-система для діагностики COVID-19 на основі кількісної полімеразної реакції (ПЛР) пройшла реєстрацію, підтверджена її точність і специфічність на рівні 99,9%. Собівартість однієї реакції на цьому тесті – 250 грн, тоді як зарубіжні аналоги коштують 370-450 грн.

“Інститут може виробляти набагато більше тестів, які зараз дуже потрібні Україні. Менш ніж за тиждень вчені можуть зробити набори на 10 тис. вимірювань, а за 10-12 днів – на 50 тис. Головне, що для цього потрібно – гроші. Ще одна проблема: за словами вчених, вірус сильно мутує. Це також потрібно враховувати при виготовленні тест-систем. Інститут молекулярної біології і генетики створив такий тест, в якому можна досить швидко врахувати процес мутацій. Вчені гарантують, що на це потрібен тільки день, тоді як в зарубіжних розробках йдеться про тиждень”, – повідомив він.

Раніше повідомлялося, що Україна почала виробництво ПЛР-тестів для діагностування коронавірусу.

Вчені розробили “п’ятихвилинний” тест на COVID-19


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet