Про поширення COVID­19 серед тварин

Публікації Трибуни Праці

 

 

Останнім часом в інтернеті спостерігається неймовірна кількість різноманітної інформації щодо поширення COVID­19. Більшість її –  з невідомих джерел, інтерпретації, спекуляції та фейки. До такого роду повідомлень можна віднести й твердження про поширення COVID­19 через контакти з тваринами.

Проте основним шляхом передачі цього вірусу, вірогідніше за все, є передача від людини до людини. Ветеринарною службою Гонконгу (КНР) підтверджено наявність коронавірусу у собаки, котра контактувала з хворими на  COVID­19 господарями. При цьому собака не мала ніяких клінічних ознак хвороби. Отже, немає підтверджень, що собаки відіграють роль у поширенні цієї хвороби чи що самі нею хворіють.

Не було жодних повідомлень про захворювання домашніх та інших тварин. Однак, зважаючи на те, що люди і тварини іноді можуть поділяти хвороби (відомі як зоонози), наполегливо рекомендуємо обмежити контакти з домашніми або іншими тваринами. Особливо це стосується людей, хворих на COVID­19, або тих, які мають підозру на захворювання ним.

Після догляду за тваринами необхідно дотримуватись базових гігієнічних заходів. Зокрема, мити руки до та після контактів з ними, їх кормом або іншими продуктами, а також не цілувати тварин, не годувати їх із свого посуду.

Валерій КОЖАН,

начальник Іванківського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області.