Ляшко пропонує на поминальні дні закрити кладовища

Новини України

Виняток зроблять лише для обрядів поховання за умови дотримання всіх протиепідемічних заходів.

Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко рекомендував органам місцевого самоврядування закрити кладовища для відвідування в поминальні дні. Це пов’язано із загрозою поширення коронавірусу. Відповідну постанову у вівторок, 21 квітня, опубліковано на сайті Міністерства охорони здоров’я.
“Рекомендувати місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування з метою протидії поширенню коронавірусної хвороби в місцях перебування масового скупчення людей закрити для відвідин кладовища”, – йдеться в документі.
Ляшко допустив виключення. Кладовища будуть доступні для обрядів поховання за умови дотримання протиепідемічних заходів: на похороні можуть бути присутні не більше 10 осіб, відстань між людьми не повинна бути меншою 1,5 м.
Щорічно Радуниця, яку ще називають Гробки або Проводи, випадає на різні дати, в залежності від того, коли відзначається Великдень. У цей день віруючі відвідують могили родичів, друзів. Цього року Радуницю відзначатимуть у вівторок, 28 квітня.

Раніше Зеленський заявляв, що влада виступить зі зверненням про пом’якшення заходів карантину вже 24 квітня, а в травні можливе відновлення руху транспорту.
Новини від Корреспондент.netу Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet