Туристи, які втекли з обсервації, виграли суд

Новини України

Адвокати евакуйованих з Балі туристів довели в суді, що на момент втечі з обсервації постанова Кабміну ще не набула чинності, і їхні клієнти нічого не порушили.

Оболонський райсуд Києва не побачив складу злочину в діях українців, які наприкінці березня були евакуйовані на батьківщину з Балі, а пізніше втекли з обсервації. Про це в середу, 22 квітня, повідомляє юридична компанія Міллер на сторінці у Facebook.

Зазначається, що суд вирішив, що своїми діями українці не порушили правила карантину.

За словами адвокатів, протоколи про вчинення адміністративного правопорушення їхніми клієнтами були складені з порушенням чинного на той момент законодавства.

“Причина відсутності складу правопорушення в діях туристів проста – постанова КМУ №241 від 29.03.2020, якою затверджена обов’язкова обсервація, не набула чинності на момент складання протоколів, а набула чинності на наступний день після їхнього складання”, – йдеться в повідомленні.

У повідомленні говориться, що суд минулого тижня розглянув чотири справи про адміністративні правопорушення щодо порушень карантину пасажирами цього рейсу.

“Суд закрив адміністративні провадження стосовно туристів у зв’язку з тим, що в їхніх діях відсутні подія і склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП. Найбільш цікавим читачам повідомляємо, що наші клієнти не тинялися по містах і сумлінно провели 14-денний термін на самоізоляції вдома. Зараз у жодного з них не виявлено ознак коронавірусної хвороби”, – наголосили в юридичній компанії.

Повідомляється, що ще буде кілька судових засідань щодо порушення правил карантину пасажирами рейсу з Балі, але “позитивна судова практика з цього питання вже почала формуватися”.

Нагадаємо, 1 квітня в Києві понад півсотні туристів втекли з обсервації. Туристи, які повернулися до Києва з Балі, заявили, що їх не попереджали про обов’язкову обсервацію. Один з пасажирів розповів, що чартерний рейс вони оплатили самостійно. Тепер їм рекомендують платну обсервацію в двох готелях, і одну безкоштовну.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet