Керівництво Чорнобильського заповідника оцінило збитки від пожеж

Новини України

Внаслідок інтенсивного горіння були втрачені або сильно пошкоджені певні рослинні групи, зазначив Олександр Галущенко.

В результаті пожеж в зоні відчуження вже згоріло 11,5 тисячі га Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, а це 5% його території. Про це сказав директор Чорнобильського заповідника Олександр Галущенко, повідомляє Укрінформ в суботу, 25 квітня.

“За попередніми оцінками, постраждало майже 11,5 тис. га південно-західної частини заповідника, що становить близько 5% заповідника. З них ліси – майже 35%, перелоги – 55%, водно-болотні угіддя – 10%. Згідно з попереднім зонуванням, це переважно зони антропогенного навантаження і буферні зони”, – сказав Галущенко.
За його словами, великі ссавці і копитні зникли, тому що втрачена кормова база. Але ці тварини повернуться через деякий час. Найбільші втрати – малі ссавці, горобці, рептилії і амфібії.
Галущенко зазначив, що внаслідок інтенсивного горіння були втрачені або сильно пошкоджені певні рослинні групи. Щодо фауни, то негативний вплив буде несуттєвим, оскільки на час проходження пожеж у більшості ссавців і птахів ще були відсутні кладки яєць, а молодняк не народився.
Найбільш уразлива група – птахи, які гніздяться на землі: тетерева, кулики, водоплавні – в цей час ще не приступили до масового гніздування. Можливі поодинокі випадки загибелі кладок, але є ймовірність, що процес буде відновлений.
Загалом, підкреслив він, тварини повернуться в місця згарищ через два-три місяці.
Нагадаємо, рятувальники вже третій тиждень борються з пожежами в зоні відчуження Чорнобильської АЕС. Основні зусилля спрямовані на локалізацію двох вогнищ на території Луб’янського, Парішевського, Дитятківського і Денисовицького лісництв.
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet