“Це той жах, що всіх нас ще чекає попереду!..”

Публікації Трибуни Праці

 

 

Нині в інтернеті можна прочитати що завгодно… Притому, відповідальності за поширення неправдивих відомостей, що вводять в оману  людей, ніхто  не несе. Тому як ви сприймаєте іноді відверту дезінформацію – то справа ваша особиста, на жаль.

Й навпаки: лише з соцмереж можна  часто дізнатися правду, яку дехто приховує…

На сайті “Солдати Чорнобиля” кілька днів тому я прочитав цікавий для нас, причорнобильців, – своєю важливістю – пост  харків’янина Іллі СИНЕНКО ЧУРСІНА. Текст привернув увагу небайдужістю суджень і логічним підходом до оцінки ситуації після масштабних пожеж в 30-км зоні ЧАЕС. Думаю, він зацікавить і стривожить  й читачів нашої газети.

Ось ця точка зору на проблему.

“… Сьогодні всі, як один, чиновники твердять, що в Києві та області, незважаючи на сильне задимлення і високу ступінь забруднення атмосфери продуктами горіння (уточняємо: внаслідок масштабних лісових пожеж у Чорнобильській зоні відчуження Ред.), радіаційний фон залишається в нормі. При цьому вони не забувають всім наочно демонструвати екран, як правило, побутового дозиметра, який видає свідчення фону по гамма-випромінюванню в діапазоні до 15 мкР/год, що насправді повністю відповідає нормі.    

Але це неправда! Чому? Увага! Справа в тому, що при аварії на ЧАЕС з активної зони реактора було викинуто величезну кількість радіоактивних ізотопів. Найнебезпечнішими серед них, так як їх кількість була величезною, були цезій-137 і стронцій-90. Крім цього, території піддалися серйозному зараженню плутонієм-241 і, як наслідок, америцієм-241, який є продуктом розпаду плутонію-241. Кількість останнього продовжує збільшуватися в зв’язку з процесом розпаду, що вельми небезпечно. Отже, левова частка всіх радіоактивних ізотопів, що  знаходяться в ЧЗВ (Чорнобильській зоні відчуження Ред.),  це цезій-137, стронцій-90 і америцій-241.

Якщо ви не знаєте, то перші два з них не є гамма-випромінювачами зовсім. Тобто, звичайний побутовий дозиметр просто не в змозі їх відчути! Не кажучи вже про америцій, який взагалі є альфа-випромінювачем і ніяк не може бути виявлений навіть напівпрофесійними дозиметрами! Фон через те, що в повітрі і в пилу знаходяться високі дози цезію, стронцію та америцію, може бути істотно підвищений, але при цьому гамма-дозиметр цього вам просто не покаже !!! А в цей час ви вдихаєте радіоактивний пил, частинки радіоактивних речовин потрапляють в шлунково-кишковий тракт з водою і їжею, а звідти – в кров. Вивести їх після цього вже неможливо!

Далі починається найстрашніше – внутрішнє опромінення всіх органів, яке неминуче призведе до фатальних наслідків через деякий час. Найнебезпечніший з усіх для людини – америцій: він надзвичайно токсичний  і діє приблизно так, як полоній, яким був отруєний колишній співробітник ФСБ РФ Литвиненко за наказом Путіна.  Ви  бачили, що з ним сталося… Але ж кількість альфа-випромінювача, яким був отруєний Литвиненко, не більше, ніж 0,001 грама! Тобто, це всього лише порошинка, непомітна для неозброєного ока!..

Але найстрашніше полягає в тому, що якщо кількість цезію та стронцію з плином років зменшується, то кількість америцію, навпаки, збільшується! Це відбувається тому, що він,як я вже говорив раніше, – продукт розпаду плутонію. Плутоній, як вельми важкий елемент, випав у величезній кількості на території  ЧЗВ, і зараз, з роками, замість нього накопичується америцій, якого стає все більше і більше. Його період напіврозпаду становить 432,2 року! Це той жах, що всіх нас ще чекає попереду! А наша влада мовчить і злочинно замовчує той факт, що зараз в повітрі істотно підвищена концентрація саме америцію, а також стронцію і цезію! Це вже не просто брехня, це ні що інше, як геноцид українського народу!

Як визначити наявність америцію, цезію і стронцію в атмосфері? Для цього необхідно за допомогою повітряного фільтра зробити забір повітря, після чого все, що виявиться інфільтратом,  піддати спектрографічному дослідженню. Наявність піків америцію, цезію і стронцію в отриманій спектрограмі – найкращий доказ того, що наша влада безсовісно бреше і замовчує те, що нас продовжують вбивати наслідки аварії, що сталася 34 роки тому, з новою силою…

Ілля Синенко Чурсін,

м. Харків”.

Фахово коментувати цю ситуацію можуть лише науковці – радіологи, медики. Редакція “Трибуни праці” знайде можливість вийти на таких ( швидше за все – після закінчення карантину) й оприлюднить на сторінках газети їхню інформацію з цього приводу. А поки що запрошуємо читачів висловлювати свої думки – як у нашому друкованому виданні, так і в соцмережі Фейсбук: ми відстежуватимемо такі пости й публікуватимемо їх.

Павло СМОВЖ.