…А КАРАВАН  ІДЕ!.. І ЙТИМЕ  ДАЛІ?

Блог редактора

 

Цей мій блог сьогодні буде незвичайним. Замість звичного багатьом лаконічного журналістського аналізу чергової актуальної для читачів нашої газети та всіх жителів району проблеми я  пропоную… ознайомитися з двома повідомленнями одного з вітчизняних інформагентств. Без детальних – поки що! – коментарів. Бо коментувати дані повідомлення треба грунтовно, аргументовано і всебічно: так, як цього вимагає дане непросте питання – поступове перетворення 30-кілометрової зони ЧАЕС у всеукраїнське (поки що…) звалище радіоактивних відходів. Яке в ситуації зовнішнього управління нашою державою рано чи пізно може стати мінімум загальноєвропейським…

Отже, читаємо два офіційних повідомлення.

 

В Чорнобильській зоні хочуть збудувати ще одне сховище – для відпрацьованих у РФ радіоактивних відходів

Державне агентство України з управління зоною відчуження видало наказ щодо будівництва сховища для радіоактивних відходів, що повернуться з Російської Федерації після переробки ядерного палива українських АЕС. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу Агентства.

Зазначається, що сховище буде побудовано на комплексі виробництв “Вектор”. Воно гарантуватиме радіаційну безпеку та надійне проміжне зберігання високоактивних радіоактивних відходів протягом усього терміну його експлуатації терміном до 100 років.

Наразі готується документація для оголошення тендеру.

Довідка.  Українська сторона повинна прийняти на зберігання високоактивні радіоактивні відходи, що повертаються з Російської Федерації після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС, відповідно до Угоди між урядами України та РФ про науково-технічне співробітництво в галузі атомної енергетики від 14 січня 1993 року.

 

Перевезли “історичні” радіоактивні рештки

У зону відчуження, виявляється, вже перевезли “історичні” радіоактивні рештки,   вилучені із об’єкта “Цибулеве” на Кіровоградщині в рамках проекту Трастового фонду НАТО. Про це також повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу ДАЗВ.

Зазначається, що основну частину “історичних” радіоактивних відходів було упаковано в контейнери та розміщено на спеціальному майданчику, що знаходиться на території пункту захоронення радіоактивних відходів “Буряківка”.

Також із об’єкта “Цибулеве”  вилучено низькоактивні радіоактивні відходи, що  передані на захоронення у сховище траншейного типу на ПЗРВ “Буряківка”.

“Зараз на об’єкті „Цибулеве“ буде розпочато заключну стадію проекту — відновлення ділянки до її первинного стану”, — йдеться у цьому повідомленні.

 

А тим часом…

(коротке резюме)

А тим часом населення прилеглих до 30-кілометрової зони ЧАЕС регіонів – крім головного болю від тривоги, яку викликають в кожної тверезомислячої людини темпи насичення цієї зони ядерними об’єктами різного ступеню безпеки – не має ніяких ні економічних, ні моральних компенсацій за проживання поруч з потенційно все більш небезпечною місцевістю. На якій поруч з реальним практичним освоєнням величезних державних коштів, передбачених на різні корисні цілі,  відбувається ще й їх банальний дерибан по різних кишенях!..

А тим часом навіть з тих 10 відсотків кошторисної вартості будівництва ЦСВЯП, гарантованих нам окремим Законом України, досі Іванківський район не отримав жодної копійки!..

А тим часом ні уряду та Президенту України, ні численним правоохоронним відомствам, ні місцевій нашій владі до цього немов і діла немає!..

То як тут з оптиміста не перетворишся в песиміста, на якого може ще й соціальна апатія напасти?..

Тож поки не “напала” – давайте боротися проти того, щоб нас не перетворили в мовчазне, покірне стадо…

Павло СМОВЖ.