Криза в Україні подвоїть кількість бідних – ЮНІСЕФ

Огляд преси

Уникнути негативного сценарію можна за допомогою збільшення державних програм соціальної підтримки.

Кількість бідних людей в Україні може зрости з 27% до 44% від загальної кількості населення через соціально-економічну кризу, викликану поширенням коронавірусу.

Відповідний прогноз у понеділок, 18 травня, опублікував Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) на підставі даних Кабінету міністрів про ймовірне падіння економіки в 2020 році.

Таким чином ще більше шести млн осіб в Україні можуть опинитися за межею бідності. Серед дітей рівень бідності зросте з 33% до 51%. Важке фінансове становище буде у кожній другій сім’ї з дітьми.

Погіршення економічної ситуації матиме найбільш руйнівний вплив на багатодітні сім’ї, одиноких батьків з дітьми, сім’ї з дітьми до трьох років та одиноких пенсіонерів у віці за 65 років, вважають в ЮНІСЕФ.

Фонд пропонує ввести тимчасові універсальні виплати всім домогосподарствам з дітьми і розширювати чинні програми із підтримки сімей, зокрема, збільшити щомісячні виплати допомоги при народженні дитини.

“Міжнародний досвід підтверджує, що поєднання грошових виплат з локальними механізмами соціальних послуг є найбільш успішною системою соціального захисту”, – наголосили в ЮНІСЕФ.

Нагадаємо, що за прогнозом Національного банку, негативний вплив пандемії на українську економіку очікується відносно короткостроковим, але досить потужним.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Залишити відповідь