В уряді Естонії виступили проти приїзду українських заробітчан

Огляд преси

Естонських роботодавців, які найбільше незадоволені нестачею іноземних робочих рук, попередили, що контроль за їхньою діяльністю буде посилений. Їх запідозрили в несплаті податків і виплаті зарплат у конвертах.

Міністр внутрішніх справ Естонії Март Хельме заявив, що він проти дозволу громадянам України приїжджати в країну для збирання полуниці. Про це, в четвер, 21 травня, повідомляє РИА Новости.
“Ми не можемо будувати естонську державу на українській робочій силі. Сьогодні з’ясовується, що ми нічого не можемо без українців. Не можемо без них будувати, збирати полуницю. Скоро не зможемо без українців видавати газети і робити телевізійні програми. Так не повинно бути”, – заявив Хельме.
Міністр вважає, що при такому підході через десять років число українців в Естонії буде дорівнювати кількості жителів Таллінна.
“Хіба це те, чого всі хочуть? Я вважаю, що ми не можемо обмінювати національну державу на кілька тонн полуниці”, – сказав він.
За словами Хельме, в країні зараз перебувають приблизно 50 тисяч іноземних працівників, в тому числі українців.
Раніше сільгоспвиробники Естонії написали відкритого листа міністру сільського життя, в якому просять уряд якомога швидше вирішити питання з працівниками з України і дозволити їм приїхати в країну для збирання полуниці і виконання інших сезонних робіт.
Новини від Корреспондент.netу Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet