Київ подає у Морський трибунал матеріали проти РФ

Новини політики

Україна підготувала для міжнародного трибуналу матеріали з доказами щодо “морської справи” проти Росії.

Заступник голови МЗС України Євген Єнін напередодні ввечері підписав меморандум для Міжнародного трибуналу ООН з поясненнями і доказовими матеріалами у справі проти РФ Конвенції ООН з морського права, повідомляє Європравда в п’ятницю, 22 травня.

Справа стосується захоплення українських моряків і трьох українських суден Росією в Керченській протоці в листопаді 2019 року. Меморандум і супровідні матеріали будуть передані в оцифрованому вигляді.

“Сьогодні ми передаємо нашу розгорнуту правову позицію на розгляд міжнародного трибуналу… Факти, зображення, докази і юридична позиція – все тут системно викладено”, – заявив глава МЗС Дмитро Кулеба.

За даними видання, остаточне рішення у справі очікується приблизно через два роки.

У травні 2019 року Міжнародний трибунал ООН з морського права постановив, що Росія повинна звільнити українських моряків і передати Україні захоплені судна.

Моряки повернулися в країну 7 вересня 2019 року в рамках взаємного звільнення утримуваних осіб між Україною та РФ. А 18 листопада Москва повернула кораблі, проте на них була відсутня частина обладнання.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet