Глави МЗС України та Угорщини підписали низку документів у Будапешті

Новини України

Немає жодних об’єктивних підстав для того, щоб між Україною і Угорщиною існували будь-які істотні проблеми, зазначив Дмитро Кулеба.

Міністри закордонних справ України Дмитро Кулеба та Угорщини Петер Сійярто підписали в Будапешті низку документів. Про це повідомила посол України в Угорщині Любов Непоп на своїй сторінці у Facebook в п’ятницю, 29 травня.

Зокрема, Кулеба і Сійярто підписали протокол між урядом України та урядом Угорщини про внесення змін до Рамкового договору між країнами про надання кредиту на умовах пов’язаної допомоги та Меморандум про взаєморозуміння між Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України та Міністерством інновації і технології Угорщини.

Також під час візиту Кулеба заявив, що Київ сподівається на те, що повноцінна підтримка Угорщиною України в НАТО буде відновлена, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Я хочу наголосити тільки на одному, що немає жодних об’єктивних підстав для того, щоб між Україною і Угорщиною існували будь-які суттєві проблеми. І ми повинні перегорнути цю сторінку, ми повинні знайти всі рішення, які вигідні нашим країнам, і в подальшому підтримувати один одного у всіх можливих форматах. Ми сподіваємося на те, що буде відновлена ​​повноцінна підтримка Угорщиною України в НАТО”, – сказав Кулеба.

За словами міністра, Угорщина завжди може сподіватися на підтримку її ініціатив у Центральній Європі з боку України, оскільки Україна також належить до великої родини центральноєвропейських держав.

“І ми налаштовані працювати на результат, на позитивний результат, коли обидві наші країни будуть вигравати від співпраці, а не програвати від конфронтації”, – наголосив Кулеба.

Нагадаємо, 29 травня глава МЗС Дмитро Кулеба перебуває в Угорщині з першим невіртуальним візитом з часу введення обмежувальних заходів із протидії пандемії коронавірусу.

Офіційною метою візиту глави Кулеби в Будапешт називається підписання угоди про угорську позику для інфраструктурних проектів на Закарпатті. Але ЗМІ стверджують, що міністри будуть вирішувати спірні питання щодо меншин, а також обговорять зустріч угорського прем’єра Віктора Орбана з президентом України Володимиром Зеленським.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet