РУКА КАБМІНУ – ВЛАДИКА: УРЯД ВСЕ ВИРІШУВАТИМЕ САМ

Блог редактора

 

Перекроювання карти областей, районів та громад має відбутися вже найближчим часом

 

20 травня 2020 року Кабінет Міністрів затвердив перспективний план утворення територій об’єднаних громад Київської області. Цей план стане основою майбутнього адміністративно-територіального устрою області базового рівня. Наразі із запланованих створено лише 24 громади, ще 45 очікують на вибори. Але говорити про остаточну “перемогу” – зарано.

План по Київській області прийняли із можливістю коригування. До прикладу, громади Вишневого, Ірпеня, Білогородки та Борщагівки не отримали остаточної конфігурації. На зміни сподіваються і деякі громади Обухівщини та Фастівщини.

Затверджений Кабміном остаточний варіант Перспективного плану Київської області спричинив неабиякий поголос навколо цієї теми в соцмережах, – пише «КиевВласть». – Гучні овації «перемоги» переплелися з обуреними відгуками тих, чиї інтереси уряд так і не врахував при формуванні складу громад.

Врешті Київщині таки вдалося зберегти більшість перспективних громад. Згідно з новим поділом, в області буде сформовано 69 ОТГ. Попередня ж редакція 2015 року налічувала всього 29 тергромад. Без змін погоджено склад Пісківської, Димерської, Пірнівської, Згурівської, Іванківської, Славутицької, Української, Поліської, Рокитнянської, Сквирської, Ставищенської, Яготинської ОТГ.

В партії “Слуга народу” розраховують, як повідомляють ЗМІ, що до оголошення на початку вересня підготовки до місцевих виборів можна встигнути завершити реформу децентралізації влади. Попередньо “слуги ” хочуть обговорити з місцевим самоврядуванням концепт змін до Конституції, що стосуються адміністративно-територіальної реформи.

Але на практиці таке обговорення – формальність. Взяти наш район. «Трибуна праці» публікувала різні точки зору сільських голів на формування єдиної ОТГ. В Розважеві, наприклад, і досі стоять на тому, що треба було б створити як мінімум дві, а то й три ОТГ. Які могли б бути самодостатніми. Проте в області та в уряді дивляться на Іванківщину по-своєму…

В інтернеті вже є  інформація, котра «розшифровує» той перспективний план ОТГ для Київщини. Я уважно її проаналізував. І ось яка картина вимальовується. У багатьох «сильніших» за наш районах буде створено по кілька об’єднаних тергромад. Зокрема, в Бориспільському, Броварському, Васильківському районах їх заплановано (на сьогодні) по чотири, у Білоцерківському, Бородянському, Вишгородському – по три. В Києво-Святошинському – взагалі п’ять. В Іванківському та ряді інших – по одній з центром у поки що існуючих райцентрах. (Адже з утворенням округів, у які об’єднають по кілька нинішніх районів, їхні центри «змістяться» в інші міста… Але це вже буде в нас пізніше окрема тема розмови).

Сьогодні скажу тільки таке. Проти обрання адмінцентром субрегіонального (районного) рівня м. Ірпеня виступили 26 травня депутати Вишгородщини, запропонувавши своє місто. Нам це теж більш підходить…

Тим часом, Верховна  Рада наділила Кабмін правом визначати межі територіальних громад, змінивши закон про місцеве самоврядування так, що до прийняття нового закону про адміністративно-територіальний устрій визначати адміністративні центри громад і межі їх територій буде уряд. Він також наділений правом подавати в Раду акти про створення або ліквідацію тих чи інших районів.

Саме тому я й ставлюся із великим сумнівом до обіцянок влади по всіх конкретних проблемах «радитися з людьми». Знаємо ми вже подібні «суспільні обговорення»: ви собі кажіть, що хочете, а ми зробимо так, як вважаємо самі за потрібне…

Українські ЗМІ вже інформують про протестні акції, що проходять в деяких областях: члени діючих тергромад незадоволені тим, що їхні побажання уряд ігнорує.

І ще одна проблема може постати… Чорнобильська зона, яка є на сьогодні територією нашого району, не згадується ніяким чином в цьому Перспективному плані. Якщо вона не буде «прив’язана» до Іванківської  ОТГ, а віднесуть її до новоутвореного округу (а він можливий з центром у м. Ірпінь – є такі плани), то всі податки звідти можуть надходити в загальний котел цього мега-округу. Нам це не цікаво!.. Тож треба вже  сьогодні нашій районній владі, депутатам райради робити все можливе, аби активно лобіювати це питання, аби не віддати на сторону великі доходи в бюджет. (Навіть м. Славутич може перехопити 30-км зону з її податками: там давно цього хочуть…). Без підприємств Чорнобильської зони Іванківській ОТГ доведеться дуже несолодко!..

Як мені стало відомо, нині відбулись перші  перемовини в цьому плані. Зокрема, даються обіцянки, що все залишиться так, як є. Але хіба можна сьогодні вірити комусь на слово, коли навіть прийняті закони не завжди виконуються?..

Короткий коментар цього Перспективного плану надала для «Трибуни праці» перший заступник голови Київської обласної ради Тетяна Семенова.

Павло СМОВЖ.