Кабмін чекає другого траншу МВФ на початку осені

Новини політики

У цьому році Україна сподівається отримати ще два транші на 1,5 млрд доларів. Другий – у вересні.

Кабмін сподівається отримати другий транш у вересні, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль в ефірі програми “Ранок з Україною” в середу, 10 червня.

“Перший транш – 2,1 млрд дол., другий транш – до кінця цього року ще 1,5 млрд дол. У серпні будуть чергові переговори, і на початку вересня, орієнтовно, 700 млн дол. передбачається”, – сказав він.

Прем’єр також повідомив, що перший транш буде спрямований на розвиток економіки, а також на підтримку малого і середнього бізнесу.

“Перший транш, безумовно, – це ті гроші, які підуть людям, а не будуть лежати у банкірів. Ми зможемо скористатися напрямками в бюджеті для подолання наслідків COVID-19, для розвитку економіки, для підтримки малого та середнього бізнесу. Це гроші на розвиток економіки”, – сказав Шмигаль.

Він нагадав, що після траншу МВФ Україна також отримає кредити від ЄС і Світового банку в цілому на 2,7 млрд доларів.

Крім того, Шмигаль повідомив, що спрощена програма МВФ містить мінімальний набір домовленостей: це перш за все проведення збалансованої бюджетної політики, боротьба з корупцією, рух в бік ринкових умов за низкою напрямків.

Нагадаємо, в ніч на 10 червня МВФ схвалив $5 млрд кредиту Україні. В рамках механізму кредитування stand by українська сторона отримає позику протягом 1,5 року.

У Мінфіні очікують перший транш 11 червня.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet