У Кабміні пояснили, чому змінилися умови МВФ

Новини України

У керівництві МВФ повідомили Київ, що програми ЕFF не буде і запропонували короткострокову stand by.

Міжнародний валютний фонд не погоджував з Україною умови програми співпраці. Київ просто поставили перед фактом. Про це в середу, 10 червня, заявив міністр фінансів Сергій Марченко в ефірі телеканалу Україна 24.
Марченко зазначив, що МВФ просто повідомив українську владу, що умови підтримки змінили і замість виділення 8-10 млрд доларів на 36 місяців, Україна отримає короткострокову програму stand by.
“Ніхто ні на які поступки не йшов, у нас була тверда позиція, що ми за свій рахунок зможемо профінансувати виплату гарантованого боргу США в кінці травня. Це компроміс, до якого ми прийшли. Про зміну програми нас просто повідомили, це була позиція керівництва МВФ, що ми зараз нікому не даємо програму ЕFF, вибирайте stand by “, – розповів Марченко.
Як повідомлялося, програма stand by передбачає виділення Україні 5 млрд доларів на 18 місяців.
Нагадаємо, виконавча рада Міжнародного валютного фонду за підсумками засідання 9 червня схвалила нову програму кредитування для України в розмірі п’ять мільярдів доларів, яка розрахована на 18 місяців. Як умова Україну зобов’язали провести ряд структурних реформ і зміцнити імунітет банківської системи.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet