Швеція запевнила Україну в підтримці напередодні саміту Східного партнерства

Огляд преси

Запланований на 18 червня саміт “Східного партнерства” в класичному варіанті, ймовірно, не відбудеться, замість нього планується проведення відеоконференції.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів переговори зі своєю шведською колегою Анн Лінде. Сторони обговорили питання підтримки євроінтеграційних прагнень України з боку Швеції. Про це, в середу, 10 червня, повідомляє прес-служба МЗС України.
Зазначається, що дипломати домовилися про поглиблення економічного співробітництва між країнами. Обговорили мінімізацію негативного впливу пандемії коронавірусу на міжнародну економіку.
В ході розмови глава МЗС Швеції відзначила прогрес у імплементації реформ в Україні, зокрема прийняття закону про ринок землі.
“Прихід в Україну відомих шведських брендів, таких як ІКЕА, є свідченням успіху України на цьому шляху”, – зазначила Лінде.
Також, сторони торкнулися Мінських домовленостей і необхідності продовження переговорів в “нормандському форматі”.
Крім того, глава МЗС України напередодні головування Швеції в ОБСЄ підкреслив, що пріоритетом для Організації має залишатися протидія російської агресії.
“Переконаний, що високий рівень шведської дипломатії дозволить ефективно і послідовно захищати принципи і норми, закладені в основу архітектури європейської безпеки та діяльності ОБСЄ, під час головування Швеції в 2021 році”, – сказав Кулеба.
Раніше Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що разом з партнерами Україна прагне оживити нормандський формат і досягти миру, але поки не бачить ніякої взаємної конструктивності з російської сторони.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet