Суд вперше застосував “антиколомойський” закон

Новини України

Були закриті провадження за двома позовами колишніх акціонерів ПриватБанку, які вимагали визнати недійсними договір купівлі-продажу акцій.

Господарський суд Києва задовольнив клопотання Приватбанку про закриття проваджень за двома позовами екс-акціонерів банку про визнання недійсними договорів купівлі-продажу акцій фінустанови. Про це в суботу, 13 червня, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу банку.

“Це перше реальне застосування банківського закону 590-IX українськими судами. Проаналізувавши матеріали справ [№910/17630/19 за позовом ТОВ Реватіс і №910/17541/19 за позовом ТОВ КС Груп], суд дійшов висновку про необхідність задоволення клопотання Приватбанку і закрив провадження за обома справами”, – йдеться в повідомленні.

Провадження у справі підлягає припиненню на підставі пункту 7 прикінцевих та перехідних положень так званого “антиколомойського” закону.

“Закон 590-IX передбачає право колишніх акціонерів банків на компенсацію заподіяної шкоди, забороняючи при цьому визнавати недійсними договори, укладені в процесі виведення банків з ринку”, – нагадали в прес-службі.

Нагадаємо, 13 травня Рада прийняла закон про банки. Він остаточно забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам, забороняє повернення на ринок збанкрутілих банків, власники яких через суди добилися скасування постанови Нацбанку про свою неплатоспроможність.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet