У МОЗ розповіли, чи буде посилення карантину

Новини України

Більш жорсткі карантинні заходи можуть вводитися на рівні обласних адміністрацій, водночас по всій країні посилять контроль за дотриманням вже діючих обмежень.

В уряді не розглядають повернення до жорсткого карантину через зростання кількості нових випадків коронавірусу в Україні, але посилять контроль за дотриманням діючих обмежень. Про це в суботу, 13 червня, на брифінгу в Києві заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

За його словами, зараз немає необхідності в одномоментному поверненні до жорстких обмежень, оскільки в країні діє адаптивний карантин.

При цьому Ляшко анонсував посилення контролю за дотриманням карантину.

“Сьогодні було доручено контролюючим органам значно посилити контроль за дотриманням суб’єктами господарювання протиепідемічних норм”, – повідомив чиновник.

Крім того, були розглянуті питання поліпшення дотримання карантинних норм під час міських, приміських і міжміських перевезень. Зокрема, планується збільшити кількість транспорту на маршрутах.

“Окремо також розглянули питання щодо зміни графіка роботи державних установ, щоб звести в годину пік до мінімуму і зменшити навантаження на міський та міжміський транспорт, щоб зменшити можливе скупчення людей”, – повідомив Ляшко.

За його словами, зараз погодні умови не дозволяють людям сповна дотримуватися епідемічних норм під час проїзду в транспорті.

“Зараз спекотна погода, і якщо не дотримуватися норм, це значно погіршує використання тієї ж самої маски. Це призводить до того, що люди порушують соціальну дистанцію”, – сказав Ляшко, зазначивши, що збільшення кількості контактів призводить до збільшення ризику інфікування.

Нагадаємо, сьогодні президент Володимир Зеленський доручив посилити перевірки дотримання карантину.

Як повідомлялося, сьогодні в Україні було оновлено рекорд захворюваності на COVID-19.