Лікарням компенсують недоотримані через медреформу кошти

Новини України

Деякі українські лікарні отримали менше коштів ніж раніше, через що були змушені звільнити частину співробітників.

До медичних установ, які після старту другого етапу медреформи зіткнулися з нестачею коштів, уряд направить 4,5 млрд гривень. Відповідну постанову Кабнет міністрів України розгляне на засіданні 19 червня. Про це, в четвер, 18 червня, в програмі Право на владу, 1+1, заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.
“Плануємо виносити постанову про направлення певної суми коштів, додатково 4,5 мільярда гривень, на підтримку тих лікарень, які виявилися після першого квітня на межі існування. Їх треба підтримати. Деякі отримали в цьому році фінансування менше, ніж було в минулому році, що призводить, зокрема, до звільнення медичних працівників. ми не можемо цього допустити і це неприпустимо. Особливо в тих умовах, в яких ми зараз знаходимося, боротьби з COVID-19”, – сказав міністр.
Раніше міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив, що в 2020 році у майже тисячі лікарень в усій Україні – недостатнє фінансування. Зокрема, менше грошей, ніж виділяли раніше, направили в регіональні лікарні, а також в дитячі та інфекційні заклади.
Також в МОЗ заявили, що щомісяця Україні необхідно приблизно 750-760 млн гривень на закупівлю необхідних медичних засобів.
Новини від Корреспондент.netу Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet