Українців навчать відрізняти факти від фейків

Новини України

Деякі ЗМІ зловживають своїми можливостями, перекручують факти і маніпулюють свідомістю, вважає міністр культури.

Міністерство культури і інформаційної політики запустить проект про медіаграмотність. За задумом чиновників, він навчить споживачів медіа контенту відрізняти фейки від правдивої інформації, і почати мислити критично. Про це, в понеділок, 22 червня, повідомив міністр культури Олександр Ткаченко в ефірі телепрограми Свобода слова на каналі ICTV.
“Мене насторожують багато речей, які пов’язані з малокультурною інформаційною діяльністю деяких засобів масової інформації: зловживання, перекручування фактів, фейки, маніпуляційні речі. У цьому році ми почнемо розмову про медіаграмотність”, – зазначив міністр.
За словами Ткаченка, захистити українського глядача від подібної інформації – неможливо, а ось навчити відрізняти правду від маніпуляції – можливо.
“Адже, щоб ми не робили, як би не воювали, якщо ми самі не зможемо споживати той продукт, який з усіх боків на нас лізе, ніщо нас не захистить від споживання цього продукту”, – додав міністр.
Також, міністр вважає, що до дискусій про якісний меді контент повинні підключитися вчені і певною мірою політики.
“Дискутувати повинні вчені, повинні люди, які мають безпосереднє відношення до культури і набагато менше політики. Тому що, те що будуть робити політики з одного боку, з іншого – вони будуть намагатися привернути до себе електорат, розхитувати ситуацію”, – зазначив міністр.
Раніше міністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко поставив під сумнів доцільність заборони до показу ряд російських фільмів на території України.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet