Мінськ відмовився видавати Києву банкіра-втікача

Огляд преси

Колишнього главу правління банку Київська Русь українські правоохоронні органи звинувачують у знятті з банківських рахунків понад 44 мільйонів доларів.

Білорусь відмовила Україні у видачі колишнього голови правління банку Київська Русь Віктора Братка, якого українські правоохоронні органи звинувачують у виведенні з України понад 44 мільйонів доларів в 2015 році. Про це в середу, 24 червня, повідомляє Радіо Свобода.

У серпні 2016 року Віктор Братко був оголошений в міжнародний розшук, а влітку 2018 року був затриманий білоруською міліцією і поміщений під варту. Через три місяці після затримання, 9 листопада 2018 року, банкір був звільнений за рішенням заступника прокурора Мінська, оскільки йому надали статус біженця.

В одному з рішень українського суду уточнюється, що Білорусь надала екс-банкіру статус біженця, пославшись на те, що його переслідують в Україні з політичних мотивів, і відмовилася видати його.

Тепер український суд зобов’язав правоохоронні органи завершити досудове слідство протягом 2 місяців і затвердити процесуальне рішення – розслідування у справі Віктора Братка триває більш як 4 роки.

В українських ЗМІ банк Київська Русь пов’язували з Євгеном Бакуліним і Юрієм Бойком: перший під час президентства Віктора Януковича очолював Нафтогаз України, а другий – Міністерство енергетики.

Відомо, що банк Київська Русь почав інтенсивно нарощувати активи під час президентства Януковича, в ньому були зосереджені всі рахунки газової компанії і керівництва Нафтогазу України. Після того, як Віктор Янукович втік, поліція затримала Євгена Бакуліна за підозрою в зв’язках зі злочинною групою, що заподіяла державі збитки на чотири млрд доларів. Виявилося, що всі рахунки Нафтогазу України перебували в приватному банку Київська Русь.

В Україні Братко звинувачується в привласненні і розтраті чужого майна в результаті зловживань в особливо великих розмірах і в складі організованої групи. Йому загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна і позбавленням права займатися певною діяльністю на три роки.

У рамках кримінальної справи все його рухоме і нерухоме майно було заарештовано.

Адвокати екс-банкіра відмовилися вказати, чим він займається в Білорусі і в якому місті зараз живе.

Раніше група посадових осіб історико-етнографічного заповідника в Київській області організувала схему розтрати майже 17 млн ​​грн бюджетних коштів.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Залишити відповідь