ЯК  ПРАЦЮЮТЬ СЬОГОДНІ  КОМУНАЛЬНИКИ  РАЙЦЕНТРУ

Публікації Трибуни Праці

Я думаю, що ця тема розмови буде цікавою багатьом мешканцям нашого району, а не лише тим жителям райцентру, які постійно користуються послугами однієї з комунальних служб – райцентрівського виробничого управління житлово­комунального господарства (КП ІСР ВУЖКГ).

А інформаційним приводом для написання цієї статті стало оголошення, незвичайне своєю деталізованою інформацією. Воно варте того, щоб опублікувати його  повністю. Адже про основні показники діяльності ВУЖКГ не зайве знати кожному, хто не замислювався раніше над такими речами. Ось повний текст цього звернення:

“ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ КОМУНАЛЬНИХ БУДИНКІВ У СМТ ІВАНКІВ!

Звертаємось до вас з проханням погасити борги по квартирній платі  у зв’язку з тим, що наше підприємство не в змозі надавати послуги безкоштовно, так як в нас теж працюють люди, які мають сім’ї та зобов’язання перед іншими комунальними підприємствами.

Хочемо повідомити тих, хто не знає: наші двірники прибирають територію інколи ще з 7­ї  години  ранку для того, щоб вам було приємно вийти зі свого під’їзду на вулицю.

Також повідомляємо, що наші вісім двірників обслуговують 59 будинків, тобто один двірник має обслуговувати 7­­8 будинків протягом місяця, а це 3 дні в місяць для кожного будинку. Тому просимо звернути на це вашу увагу, так як наші працівники роблять це набагато частіше, навіть у свій вільний час.

Ще не можемо не згадати сантехніків та електриків, які не зважаючи на пізню годину і на вихідний день, їдуть на виклики, щоб ви не мали   незручностей.

Наш обліковий відділ завжди привітно зустрічає людей, виписує довідки, проводить звірки. На підприємстві працює 51 людина і кожна з них виконує свою роботу дуже добре. Звичайно, ми розуміємо: кожен з вас вважає, що наші послуги – це не той товар, за який ми всі звикли платити… Але якщо хоч на МИТЬ уявити один тиждень без цих послуг… НЕВЖЕ МИ З ВАМИ ХОЧЕМО ТАК ЖИТИ?..

Тож просимо вас своєчасно сплачувати рахунки, щоб не допустити такої ситуації, що може виникнути.

Заборгованість від населення комунальних будинків на 1.01.2019 року становить 816,4 тис. грн.

Протягом 2019 року управління надало послуг по утриманню  житла на суму 4 мільйони 252,8 тис. грн. Отримало коштів від населення за утримання житлового фонду протягом 2019 року – 3 мільйони 477,4 тис. грн. Оплачено пільгами та субсидіями за 2019 рік – 475,8 тис. грн.

Заборгованість від населення комунальних будинків на 1.01. 2020 року становить 1 мільйон 116,1 тис. грн. Витрачено на: заробітну плату – 1 мільйон 736,9 тис. грн, нарахування ЄСВ – 387,9 тис. грн, ПДВ – 943,1 тис. грн,  прибутковий податок з громадян – 312,6 тис. грн, військовий збір – 17,4 тис. грн, на оплату електроенергії – 199,4 тис. грн, ПММ – 48,7 тис. грн. Підприємством куплено автомобіль УАЗ – 493 тис. грн, інші матеріали та запчастини – 100,5 тис. грн (дані витрати – без ПДВ).

На підприємстві працює  51 особа,  середньомісячна зарплата  у нас складає 7943 грн. Кредиторська заборгованість – 4 мільйони 15,2 тис. грн, в тому числі з ПДВ – 2 млн 185,8 тис. грн, штраф з ПДВ – 854,4 тис. грн, заборгованість прибуткового податку з фізичних осіб – 1829,4 тис. грн.

 О.І. РОМАНЕНКО,

начальник КП ІСР «ВУЖКГ».

Так як це управління є комунальним підприємством  селищної ради, закономірно, що я звернувся до селищного голови Олександра ПОЛІЩУКА з проханням прокоментувати ситуацію в цій сфері. А також доповнити змальовану в тому оголошенні картину конкретними фактами. Зокрема, яких заходів вживає селищна рада для поліпшення комунального обслуговування населення Іванкова, чи надається і яка фінансова допомога працівникам цієї сфери, чи все від них залежне роблять комунальники, аби їх діяльність  була успішнішою і в плані високої якості надання послуг, і в забезпеченні фінансової самодостатності свого підприємства.

– Важливим фактом у зменшенні тарифного навантаження для жителів  дев’ятиповерхових будинків, – розповідає Олександр Михайлович, – є фінансування з селищного бюджету затрат на утримання  ліфтів. Зокрема, у 2019 році ми виділяли на це 53060 грн, на 2020 рік передбачили 59958 грн. Саме тому мешканці цих будинків фактично компенсують платою за користування ліфтами тільки витрати електроенергії при їх роботі та витрати на заробітну плату ліфтерів.

Також за рахунок селищного бюджету – при потребі – проводиться капітальний ремонт  покрівель багатоквартирних будинків. У 2019 році  ми це зробили по вул. Розважівській, 3; вул. Заводській, 44а; вул. І. Проскури,19.  У цьому році – в будинках по  вул. Поліська,17; Толочина, 66; Київській, 15.

Планується у нинішньому році також ремонт покрівлі багатоквартирного будинку по вул. Проскури, 59. Виготовлені проєкти на такі роботи по будинках за адресою вул. Київська, 5;  вул. Київська, 7;  вул. Київська, 26; вул. І. Проскури, 20.

До речі, за останні п’ять років за кошти селищної ради закуплено і встановлено біля багатоквартирних будинків понад два десятки дитячих ігрових майданчиків (на фото – один з них: біля будинку №38  по вул. Київській).

Звичайно,  робота  КП ІСР «ВУЖКГ», як і кожного комунального підприємства, потребує змін на краще. Тому керівництву управління поставлено завдання  щодо його реформування, проведення відповідної підготовки до виконання вимог Закону України «Про особливості права власності у багатоквартирному  будинку» по створенню ОСББ та забезпечення жителів таких будинків якісними комунальними послугами.

Але, разом з тим, бачимо й сумлінну працю членів трудового колективу управління по підтриманню в належному стані благоустрою райцентру загалом і центральних його вулиць зокрема, а також прибудинкових територій. Двірники й дорожні працівники (на знімку) щодня працюють на своїх ділянках робіт і ми всі  бачимо – вони стараються. За що їм хочу лише подякувати.

Павло СМОВЖ.

Від редакції. Немало, як бачимо,  робиться. Проте оперативно  всі роботи, буває,  райцентрівські комунальники виконувати не встигають. Свіжий приклад – оприлюднена кілька днів тому скарга в соцмережі Фейсбук про те, що біля  п’ятиповерхівки по вул. Київській, 32 своєчасно не скошені бур’яни… Після ознайомлення з цією публікацією, ми більш ніж упевнені: в декого з мешканців Іванкова будуть й  негативні коментарі. Таке життя: різні люди по­різному  бачать одну й ту ж ситуацію, розуміють проблеми, з якими доводиться сьогодні всім, у тому числі й комунальникам, стикатися.