Прогресивні, ініціативні, молоді.  Але де їм місце?. .І як його шукає сама молодь

Публікації Трибуни Праці

 

Невідворотна прикмета часу: в останні десятиліття дозвілля молоді все більше і більше перестає залежати від культосвітніх закладів. Соціологічні опитування, проведені в подібних до нашого Іванкова селищах, допомагають з’ясувати, що лише 29% молодих людей відвідують Будинки культури, спортивні майданчики тощо, 16% – бібліотеки. Основним місцем проведення  дозвілля для них залишаються кафе та місцеві клуби за інтересами. Їх регулярно відвідує  й 53% молоді. А ще підлітки надають перевагу відпочинку вдома, у друзів або на природі. Як юна жителька Іванкова, з упевненістю можу підтвердити, що в нас ситуація аналогічна.

Ще один факт, якій трішки засмучує: сільська молодь схильна менш раціонально, ніж міська, підходити до організації власного відпочинку. Хоча формально культурні блага для сільської молоді доступні. Але це потребує іноді значних матеріальних витрат, зокрема, для поїздки до обласного чи районного центру. Наприклад, і з цієї причини теж  концертні гастролі майстрів естради в нас відбуваються не дуже часто. Бо, зазвичай, собівартість поїздок “в провінцію” для артистів є вищою, ніж отримані там доходи – через низьку платоспроможність населення.

Але вихід є: створювати осередки дозвілля власноруч, не чекаючи, доки це зробить місцева влада чи хтось інший за нас. Слід брати ініціативу в свої власні руки!..

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

     Богдана ШЕЛЕСТ,

студентка, смт Іванків.