ЄС допоможе Україні з ліквідацією паводків

Новини України

У постійному контакті з Україною буде координаційний центр реагування на надзвичайні ситуації ЄС.

Євросоюз оперативно відреагував на заклик України про допомогу в ліквідації наслідків сильних паводків на заході країни. Для забезпечення потреб Києва задіяний механізм цивільного захисту, повідомила Єврокомісія в суботу, 27 червня.

“На початку цього тижня рясні дощі призвели до значних паводків на південному заході України протягом останніх 50 років, забравши людські жертви і завдавши ушкодження сотням будинків. З метою надати першу допомогу українським органам влади був активований механізм цивільного захисту ЄС”, – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що на заклик української влади вже відреагувала Швеція, яка запропонувала надати 1,2 км бар’єрів від паводків, 250 шлангів і технічних експертів.
Також Єврокомісія надасть картографічні послуги в постраждалих районах через супутникову систему ЄС.
Крім того, в постійному контакті з Україною цілодобовий координаційний центр реагування на надзвичайні ситуації ЄС для того, щоб уважно стежити за ситуацією і направляти подальшу допомогу.
“Ми готові надати подальшу допомогу і засвідчити свою солідарність з усіма, хто знаходиться в постраждалих районах, і з рятувальниками, які працюють на місці”, – зазначив єврокомісар з питань гуманітарної допомоги та управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич.
Зі свого боку міністр закордонних справ Дмитро Кулеба подякував Євросоюзу “за миттєву реакцію і підтримку”. Про це він написав у Twitter.
Напередодні Україна попросила НАТО і ЄС про допомогу для ліквідації наслідків масштабних повеней в західному регіоні.
Також повідомлялося, що США екстрено виділили 100 тисяч доларів українській стороні для ліквідації наслідків повеней.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet