В ОПУ обговорили кандидатури на пост глави НБУ

Новини України

Незалежний Національний банк – запорука макроекономічної стабільності держави, вважають в Офісі президента.

Президент України Володимир Зеленський провів консультації з керівництвом Національного банку України та учасниками ринку щодо кандидатури нового глави НБУ. Також, у зустрічі брали участь прем’єр-міністр і міністр фінансів. Про це, в четвер, 2 липня, повідомляє сайт глави держави.
У повідомленні уточнюється, що президент зустрівся з заступниками голови Нацбанку, керівниками державних і приватних банків, а також керівництвом банківських організацій і установ.
Під час переговорів детально обговорювався стан фінансового сектора України і можливий вплив на банківський ринок заяви про відставку глави Нацбанку Якова Смолія.
Президент підкреслив, що залишається на позиції “незалежності центробанку та необхідності збереження його інституційної спроможності”.
“Я як президент буду відстоювати незалежність будь-якого керівництва НБУ в якості основи фінансової і макроекономічної стабільності нашої держави”, – зазначив Володимир Зеленський.
В Офісі президента не розкривають інформацію, які саме кандидатів обговорювали на зустрічі за участю Зеленського.
Нагадаємо, 1 липня Яків Смолій подав у відставку. Він пояснив своє рішення політичним тиском.
Вже на наступний день президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект про звільнення Смолія з посади голови НБУ.
Також, у четвер, 2 липня ЗМІ повідомили, що на посаду голови Національного банку розглядаються три кандидатури.
Новини від Корреспондент.netу Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet