У Слуга народу пояснили своє невдоволення політикою НБУ

Новини України

Український бізнес повинен користуватися дешевшими кредитами, однак через Нацбанк отримати їх неможливо, заявив Арахамія.

Національний банк України створив державним і комерційним банкам такі умови, що видавати кредити бізнесу їм невигідно, а тому ті часто відмовляють підприємцям через потенційні ризики. Про це, в четвер, 2 липня, повідомив глава фракції Слуга народу Давид Арахамія в ефірі програми Право на владу.
За словами Арахамії, саме через політику НБУ кілька мільйонів бізнесів не можуть отримати в українських банках дешеві кредити під 5-7-9 відсотків.
“Нацбанк анонсує рекордно низьку ставку і бізнесмени розуміють, що можна взяти кредит під 6%, додати адміністративні витрати, ризики, наприклад 3-4% і максимум отримати 10%. Однак вони приходять в банк і їм кажуть про ставки в 25-30%”, – зазначив Арахамія.
Також глава фракції додав, що якщо в Україні не буде нормальних доступних програм кредитування для приватного бізнесу з гарною кредитною історією, то країна “економічно загине”.
Раніше Яків Смолій пояснив, що він називає “політичним тиском” і через що пішов з посади глави НБУ. За його словами, говорячи про політичний тиск на центробанк, він має на увазі рекомендований парламентським комітетом з питань фінансів, податкової та митної політики проект постанови про оцінку діяльності голови НБУ, судові позови і рішення, а також про подання, що надійшло від 64 нардепів до Конституційного суду України про відповідність Конституції банківського закону, необхідного для співпраці з МВФ.
Новини від Корреспондент.netу Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet