Резніков: Реінтеграція Донбасу займе до 25 років

Новини України

Потрібно готуватися до тривалого повернення регіону під контроль влади. На це піде ціле покоління, вважає міністр.

Реінтеграція Донбасу може зайняти чверть століття, вважає віце-прем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков. Своє бачення повернення регіону під контроль влади він виклав в інтерв’ю виданню Главком.

“Україна повинна бути готова до того, що безпечна реінтеграція – це надовго”, – сказав він.

За його словами, навіть найбільш прозорі вибори на Донбасі поки ситуацію не змінять.

“Навіть якщо ми завтра проведемо вибори на тих територіях, а це значить, що вони будуть вільними від окупаційних військ і там не буде незаконних збройних формувань, будуть майоріти українські прапори, – ця територія ще довго буде залишатися територією війни. Як з точки зору мінування, так і в ментальності людей”, – пояснив він.

Резніков стверджує, що в ОРДЛО навіть деякі молоді люди сумують за Радянським союзом, хоча і не жили в ньому.

“Тому безпечна реінтеграція займе мінімум років 25. Це одне покоління має змінитися, коли ми з вами зможемо сказати, що відновлений контроль на тих територіях з боку української влади призведе також до подолання руйнування того розбрату в головах, який там є. Тому що там народилися діти, які не знають, що таке вільна Україна, і сьогодні вже в школу йдуть. Тому це надовго в будь-якому варіанті, і ми повинні до цього готуватися”, – зазначив міністр.

Зазначимо, напередодні заяву Резнікова про необхідність перегляду мінських угод в Росії сприйняли як відмову від усіх домовленостей і зажадали від Києва пояснень.

Сам Резніков пізніше пояснив, що мінські угоди можуть змінювати тільки лідери нормандської четвірки.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet