Шахтарі пішли від офісу Зеленського

Новини України

Згідно з досягнутими домовленостями, за дорученням президента буде відновлена робота вугледобувних підприємств, що знаходяться в режимі простою.

Шахтарська акція протесту біля офісу президента в Києві припинена. Про це в суботу, 11 липня, повідомив голова Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець в соцмережі.

За його словами, на дванадцяту дня Всеукраїнської безстрокової акції протесту під стінами офісу президента не буде.

“Шахтарі державних шахт, гірники Добропілля сьогодні повертаються додому з гарантіями від медіатора процесу переговорів між владою і учасниками енергоринку”, – повідомив Волинець.

Він також зазначив, що згідно з досягнутими домовленостями, за дорученням президента буде відновлена ​​робота вугледобувних підприємств, що знаходяться в режимі простою.

“З понеділка до роботи повертаються робочі Добропіллявугілля”, – уточнив Волинець.

Як повідомлялося, держкомпанія ПАТ Центренерго і вуглевидобувні підприємства узгодили умови поставок вугілля.

Генеральний директор ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук уточнив, що Центренерго буде купувати українське вугілля без посередників за ціною, яка визначається за формулою Роттердам+.

Формула Роттердам+ була введена 3 березня 2017 року. Згідно з постановою НКРЕКУ, в ціну електроенергії закладалася вартість вугілля, виходячи з котирувань індексу API2 європейського хабу ARA (Амстердам – ​​Роттердам – ​​Антверпен) + витрати на транспортування в Україну. Таким чином, в тарифі встановлювалася рівна ціна на енергетичне вугілля українського та іноземного походження. Формула була скасована 1 липня 2019 року зі введенням ринку електроенергії. Після цього ціна вугілля і електроенергії для промисловців зросла.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet