Технічна місія МВФ завершила роботу в Україні

Новини політики

Протягом трьох тижнів український Мінфін проводив відеоконференції із експертами фонду.

Місія технічної підтримки МВФ з питань податкової політики завершила тритижневу роботу в Україні в середу, 21 липня. Як повідомляє прес-служба Мінфіну, робота велася в режимі відеоконференції.

“Обсяг роботи Місії передбачав аналіз останніх змін в податковому законодавстві за правилами міжнародного оподаткування, зокрема тих, які введені Законом України від 16.01.2020 № 466-IX Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неузгодженостей в податковому законодавстві”, – йдеться в повідомленні.

Експерти розглянули головні податкові нововведення в контексті імплементації Плану дій BEPS:

  • введення правил контрольованих іноземних компаній, інструменти запобігання ухиленню від сплати податків і необґрунтованого використання податкових пільг;
  • вдосконалення правил визнання постійних представництв;
  • удосконалення правил контролю за трансферним ціноутворенням.

Також обговорювалися особливості можливої ​​реалізації в Україні з урахуванням досвіду інших країн програми одноразового добровільного декларування.

Під час роботи були надані коментарі щодо окремих аспектів імплементації зазначених новацій, враховуючи світовий досвід застосування цих інструментів податкової політики.

“Пропозиції експертів мають практичну цінність для роботи Міністерства фінансів і Державної податкової служби над проектами підзаконних нормативно-правових актів та роз’яснень щодо практичного застосування податкових новацій”, – зазначили в Мінфіні.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський обговорив з МВФ призначення глави НБУ. Ним був призначений Кирило Шевченко.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet