Зеленський обговорив з Путіним ситуацію на Донбасі

Новини України

Президент України особливо наголосив на необхідності подальших практичних кроків в питанні обміну полоненими.

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним, повідомляє прес-служба українського глави держави.

В ході переговорів сторони обговорили виконання домовленостей, досягнутих під час Нормандського саміту 9 грудня 2019 року в Парижі.

“Володимир Зеленський підняв питання безпеки на Донбасі. Співрозмовники привітали досягнення домовленостей про повний і всеосяжний режим припинення вогню на Донбасі, що починається з 00:01 27 липня 2020 року, Президент Російської Федерації підтримав цю домовленість. Лідери погодилися з необхідністю термінової реалізації додаткових заходів з підтримки режиму припинення вогню на Донбасі”, – йдеться в повідомленні прес-служби.

Президенти двох країн обговорили деталі взаємодії в частині розмінування, розведення сил і засобів та відкриття нових КПВВ на лінії зіткнення, діяльності СММ ОБСЄ, а також забезпечення доступу Міжнародного комітету Червоного Хреста до ув’язнених осіб.

Зеленський окремо підняв питання звільнення кримського татарина Руслана Сулейманова в зв’язку з трагічною загибеллю його трирічного сина. Також президент України наголосив на необхідності подальших практичних кроків у питанні звільнення полонених.

Сторони також обговорили Закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей, який знаходиться на розгляді в політичній підгрупі ТКГ, і Закон про децентралізацію, який передбачає зміни до Конституції України.

Було акцентовано увагу на необхідності успішної реалізації домовленостей, досягнутих чотирма лідерами в Парижі, в контексті важливість проведення наступного саміту Нормандської четвірки в Берліні.

У свою чергу, в прес-службі Кремля зазначили, що телефонна розмова відбулася за запитом української сторони.

Війна на Донбасі в повідомленні Кремля названа “внутрішньоукраїнською кризою”.

“Дана позитивна оцінка погодженню на засіданні Групи 22 липня додаткових заходів після припинення вогню, які набувають чинності з 27 липня. Акцентована важливість безумовного дотримання цих домовленостей учасниками конфлікту. З російського боку підкреслена пріоритетність реалізації прийнятих лідерами нормандського формату рішень, в тому числі за підсумками саміту в Парижі в грудні 2019 року”, – йдеться в повідомленні прес-служби російського президента.

При цьому, в Кремлі зазначають, що Путін охарактеризував прийняту 15 липня Верховною Радою постанову про проведення місцевих виборів у 2020 році як “протидію Мінським угодам і ставить під загрозу перспективи врегулювання”.

Стурбований Путін і заявами українських чиновників про необхідність перегляду мінських угод. Президенти також обмінялися думками щодо ситуації навколо пандемії коронавірусу.

Нагадаємо, що перемир’я на Донбасі має розпочатися о 00:01 понеділка, 27 липня. Відповідних домовленостей було досягнуто Тристоронньою контактною групою.


Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet