У РНБО заявили про небезпечний витік даних

Новини України

У DarkNet опублікували реальні IP-адреси 45 сайтів з доменом “gov.ua” і більш як 6500 з доменом “ua”, серед них є ресурси, що належать об’єктам критичної інфраструктури.

Національний координаційний центр кібербезпеки при РНБО заявляє про витік даних з сервісу Cloudflare, несе загрозу для безпеки державних і приватних ресурсів.

Сервіс Cloudflare надає мережеві послуги з приховування справжніх IP-адрес для пом’якшення DDoS-атак, роботи служб безпеки в інтернеті і сервісів сервера розподілених доменних імен.

“Фахівці Національного координаційного центру кібербезпеки при Раді національної безпеки і оборони України виявили в DarkNet опублікований перелік з майже 3 мільйонів сайтів, які використовують сервіс Cloudflare для захисту від DDoS і низки інших кібератак. Опублікований перелік містить реальні IP-адреси сайтів, що створює загрози спрямованих на них атак. Зокрема, серед таких адрес 45 записів з доменом “gov.ua” і більш як 6500 з доменом “ua”, зокрема, ресурси, що належать об’єктам критичної інфраструктури”, – йдеться в повідомленні на сайті РНБО.

Інформація про частини ресурсів є застарілою, проте інша частина залишається актуальною.

Координаційний центр повідомив про загрозу основним суб’єктам кібербезпеки. Спільно здійснюється оповіщення власників всіх ресурсів, IP-адреси яких були скомпрометовані в результаті витоку.

Власникам скомпрометованих ресурсів рекомендується, за можливістю, оперативно змінити IP-адреси розміщення веб-ресурсів і посилити моніторинг кібератак на зазначені ресурси.

В РНБО нагадали, що на початку червня зафіксували на території України новий тип DDOS-атаки, що використовується для блокування мереж провайдерів зв’язку.

Нагадаємо, що держдепартамент США готовий виплатити до 2 млн доларів за інформацію, яка допоможе заарештувати двох українців, звинувачених в електронному шахрайстві і проникненні в базу даних американської Комісії з цінних паперів і бірж (SEC).


Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet