Справа МАУ: Київ запросить у Ірану максимальну плату

Новини України

Глава МЗС України заявив, що наявна інформація дозволяє Києву на переговорах вимагати “найвищої ціни” за збитий літак.

В ході переговорів з Іраном про компенсацію за збитий літак Україна має підстави вимагати виплати “найвищої ціни” як компенсацію. Про це в понеділок, 27 липня, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час брифінгу в Польщі.

Він зазначив, що консультації з представниками Ірану пройдуть в Києві 29-30 липня. Під час переговорів повинна бути визначена сума компенсацій.

“Нарешті, наші іранські партнери представили чорні скриньки, бортові самописці для аналізу і розшифровки в Леоне, Франція. Це проклало шлях до наступного кроку в усьому процесі – консультацій в Україні та Ірані з компенсацій. Ми запросили іранську делегацію до Києва, ми цінуємо, що вони прийняли запрошення, і вони приїжджають 29 і 30 липня, тобто післязавтра”, – сказав Кулеба.

Він зазначив, що поки не може назвати остаточні цифри компенсацій, оскільки вони будуть визначені в результаті консультацій.

“Однак я хочу пояснити, що я абсолютно впевнений, що, з огляду на обставини події і наявну інформацію про походження цієї трагедії, є всі підстави просити у Ірану заплатити найвищу ціну за те, що він зробив. Ми будемо вести переговори конструктивно, але будемо вести себе дуже принципово. Я маю намір прийняти делегацію, і ми поговоримо з Іраном, ми хочемо перегорнути цю сторінку, але перш ніж це станеться, все повинно бути вирішено”, – повідомив міністр.

Він також нагадав, що Україна буде представляти всі постраждалі країни на цих переговорах.

Авіакатастрофа МАУ: Україна готує три сценарії

Раніше у зовнішньополітичному відомстві підтвердили, що у Франції завершена розшифровка бортових реєстраторів літака рейсу PS752, і що інформація з параметричного (FDR) і мовного (CVR) реєстраторів літака повністю розшифрована.


Новини від Корреспондент.netу Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Залишити відповідь