Україна в ООН засудила військовий парад в Криму

Новини України

Українська сторона назвала дії Росії “свідомими кроками”, спрямованими на ескалацію напруженості в українсько-російських відносинах.

Постійний представник України при Організації Об’єднаних Націй (ООН) Сергій Кислиця поінформував Генерального секретаря ООН про проведення так званого “військово-морського параду” підрозділів Чорноморського флоту РФ в анексованому РФ Криму, Севастополі. Про це, у вівторок, 28 липня, на своїй сторінці в Facebook повідомив Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.
У листі Кислиця зазначив, що російський військово-морський парад, який пройшов в Севастополі 26 липня, порушує норми міжнародного права, в тому числі – резолюції Генасамблеї ООН.
“Україна засуджує триваючу мілітаризацію Криму, що становить істотну загрозу регіональній безпеці”, – йдеться в повідомленні.
“Україна вимагає від Російської Федерації негайно припинити міжнародні протиправні дії проти державного суверенітету і територіальної цілісності України і вжити комплексних заходів щодо деокупації частини суверенної території України”, – підкреслюється в зверненні.
На прохання України, лист, адресований генеральному секретарю, буде поширений як офіційний документ Генеральної Асамблеї та Ради Безпеки ООН.
Раніше Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш оприлюднив доповідь, в якій повідомив про порушення прав людини в анексованому Криму.
Новини від Корреспондент.netу Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet