МОЗ пояснило розділення України на зони

Новини України

Визначення рівня поширення COVID-19 в кожному конкретному регіоні відбувається автоматично, запевнив Максим Степанов.

У рішенні про продовження в Україні адаптивного карантину за новими правилами і в розподілі регіонів відповідно до рівня поширення коронавірусу COVID-19 немає політичного підтексту. Про це сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов, повідомляється на сайті МОЗ в суботу, 1 серпня.

За словами міністра, визначення рівня поширення COVID-19 в кожному конкретному регіоні відбувається автоматично, без впливу людського фактора.

При цьому обмеження в регіонах будуть вводитися виключно з урахуванням певних показників. Степанов додав, що Центральна комісія ТЕБ та НС по п’ятницях буде аналізувати ситуацію в країні для визначення рівня поширення хвороби в кожній конкретній адміністративно-територіальній одиниці. Перехід регіону з однієї в іншу зону небезпеки можливий за умови погіршення ситуації протягом п’яти днів поспіль.

“Ми чесно говоримо, яка ситуація в тому чи іншому регіоні. Ми показуємо цифри, в зв’язку з чим потрібно вводити зелений або жовтий, або червоний рівні. У Міністерстві охорони здоров’я немає жодного натяку на політику. Єдиний пріоритет – здоров’я і безпека українців. Там чітко все систематизовано, немає людського фактора. Є цифри, які відображають реальну небезпеку, яка є в тому чи іншому регіоні”, – сказав Степанов.

Нагадаємо, 31 липня Кабмін розділив регіони України на зелену, жовту, помаранчеву і червону зони карантину. До останньої віднесли Луцьк, Тернопіль та Кіцманський район Чернівецької області.

При цьому Київ потрапив у зелену зону, тому що його показники не перевищували прийняті норми п’ять днів поспіль.

Раніше повідомлялося, що за останні 24 години в Україні майже 1200 нових випадків COVID-19. Одужали за добу вдвічі менше. Ще 16 пацієнтів померли.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet