РЕШТКИ  АРХІВНИХ  ДОКУМЕНТІВ  – ПІД ПАРКАНОМ…

Публікації Трибуни Праці

 

Хіба  це має турбувати лише ветерана

 колишнього ВАТ «Автомобіліст»?!.

Розповім про одну, дуже показову для теперішніх часів, проблему. Вона існує сьогодні для колишніх працівників (виявляється – не колишнього!..) Іванківського автопідприємства.

Ще працюючи там на посаді начальника гаража, я не раз спостерігав, з якими труднощами мої тодішні колеги отримували довідки про роботу в 30­кілометровій зоні відчуження навколо ЧАЕС. А наші водії працювали там з перших днів Чорнобильської катастрофи: вивозили евакуйованих людей та їхнє майно, обслуговували різні підприємства та організації, що там працювали. І вже тоді в мене виникла думка, що треба  обов’язково зберегти всі наявні в нашому АТП документи. Бо рано чи пізно багатьом людям вони знадобляться – при виході на пенсію, після хвороб тощо.

Найкращим виходом була б передача їх в районний архів. Але коли наше підприємство стало розпадатися й фактично ліквідовуватися у 2009­2010 роках, чомусь не знайшлося нікого з тодішніх його керівників, хто б потурбувався про збереження  нашого відомчого архіву. Приватний власник, який викупив АТП, а це  киянин І.В. Сапон, розпорядився скласти всі документи, що накопичилися на нашому колись державному підприємстві за десятки років, у вагончику, що стояв тут, на території, біля влаштованої ним газової заправки.

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

Олександр КОСЯНЧУК,

смт Іванків.

ВІД  РЕДАКЦІЇ.

Не маючи права теж залишатися осторонь цієї проблеми, ми звернулися за допомогою до голови РДА С. Яценка. Той пообіцяв з допомогою відповідних органів оперативно встановити місцеперебування І.В. Сапона та спробувати розв’язати проблему юридично правильним шляхом. Будемо тримати й таке питання на своєму контролі.