ЧИ ПОТРІБНІ НАМ НОВІ-СТАРІ «МІКРОДИКТАТОРИ»?.. або Як можна реалізувати конституційне право громадян в Іванківському районі?

Публікації Трибуни Праці

 

3 серпня відбулося чергове засідання сесії Іванківської районної ради. Одним з питань порядку денного було й таке: “Про затвердженя списку присяжних Іванківського районного суду Київської області”. Здавалося б, ну що тут сенсаційного, політичного? Просте технічне питання… Про початок цієї історії – як формувався список кандидатів у присяжні – вже розповідалося у “Трибуні праці”. Тому повторювати немає сенсу.

Перед депутатами виступила працівник суду та пояснила, наскільки важливим є якнайшвидше затвердження складу присяжних. Адже в них накопичилося немало справ, у розгляді яких мають брати участь присяжні. Проте попередній їх склад уже нелегітимний: закінчилися терміни  повноважень.  Як приклад, розповіла про  сиріт, які чекають з травня ц.р. на усиновлення. Такі справи розглядаються за участю присяжних. Тепер доведеться передавати ці справи в суди інших районів.

Але більшість депутатів не побачили в цьому проблеми. Не збентежило їх навіть те, що це не просто право депутатів – затверджувати персональний склад присяжних  суду, а  прямий їх обов’язок (цитата): “…органи місцевого самоврядування формують і затверджують список громадян, які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду, відповідають вимогам до присяжних та дали згоду бути присяжними”.

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

 

Олег БЕРЕГОВИЙ,

депутат районної ради.