СПАДЩИНУ НІХТО НЕ ВІДМІНЯЄ
На всі, або навіть численні, «базарні», образно кажучи, розмови і пересуди реагувати в ЗМІ неможливо, та й не потрібно. Проте стосовно таких ось чуток, мабуть, потрібно…
В Іванкові, та й, можливо, не лише в нашому районі, останнім часом розповсюджується методом, вибачайте, «бабського радіо» інформація про те, що Верховна Рада України готується прийняти зміни в законодавсті, що стосуватимуться спадщини. Буцімто, батьки не зможуть заповідати своїм дітям або дарувати наявне в них житло та іншу нерухомість. А зможуть лише оформляти такі дії в нотаріусів договорами купівліпродажу…
Про безпідставність таких розмов можна говорити лише в контексті різноманітних форм і методів інформаційної війни, яка цілеспрямовано, постійно і, найчастіше, професійно ведеться проти України сусідньою державою. З метою внесення дестабілізації в наше суспільство, зокрема, нагнітання незадоволення українців діями влади, незалежно від того, хто тримає кермо управління державою. Нещодавно Служба безпеки України повідомляла про виявлення нею десятків тисяч інтернетботів, а також спеціального обладнання, з допомогою якого (та «вірнопідданих» і їм «співчуваючих» людей) розповсюджувались різні правдоподібні фейки та нісенітниці. Й це ще одна засторога для українців: критично ставитись до будьякої інформації, котру практично неможливо в більшості випадків легко перевірити.
Абсурдність розмов про спадщину підтвердила мені державний нотаріус Т. Воробей. Яка вже кілька десятиліть професійно працює в цій галузі й постійно стежить за всіма змінами в законодавстві.
– Такого просто не може бути, – категорично відповіла на моє запитання Тетяна Петрівна. – Але багато людей, поширюючи таку й іншу дезінформацію, чомусь не задумуються над тим, наскільки вона може бути достовірною. Такого ж немає ніде в світі!.. Та й на практиці подібне впровадити неможливо. Не хочу навіть коментувати подібне!..
Зате я, пишучи й про таке, нагадаю читачам нашої газети, що в галузі права в Україні постійно відбувається якесь реформування. Хочеться вірити, що з метою вдосконалення суспільних відносин, зокрема, юридичноправового обслуговування громадян. Хоча…
Ось один з прикладів. Кілька років тому в Україні дозволено проводити певні нотаріальні дії, а саме: видавати свідоцтва про право на спадщину, ще й працівникам органів місцевого самоврядування. Бо раніше це робили виключно дипломовані нотаріуси. Проте на практиці таке наближення нотаріальних послуг «до народу» не працює. І тому причина – не лише відсутність у сільських радах підготовлених до цього в юридичному плані фахівців, а й необхідної технічної бази. Адже скрізь має бути нормально функціонуючий інтернет, забезпечено підключення сільрад до всіх державних реєстрів тощо. Чого, звичайно ж, немає.
Тобто, й у цьому випадку виходить, як у тій приказці: «Хотіли, як краще, а вийшло, як завжди». А задум – хороший!.. І, дійсно, розрахований на наближення держави до людини.
…Така ось вийшла публікація, спонукали до якої останні, зовсім не підтверджені нічим, чутки.
Павло СМОВЖ.