Україна вперше відкликає посла з Білорусі

Новини політики

Посла відкликають на консультації для оцінки перспектив українсько-білоруських відносин в новій реальності.

Україна відкликає посла в Білорусі Ігоря Кизима для консультацій, заявив в понеділок, 17 серпня, глава МЗС України Дмитро Кулеба.

“Як ви знаєте, в минулу п’ятницю офіційний Мінськ передав затриманих вагнерівців в Росію, незважаючи на наявність усіх правових і моральних підстав передати їх Україні. Цей крок підірвав довіру між нашими країнами і завдав важкого удару по наших двосторонніх відносинах. Після цього Олександр Лукашенко неодноразово й абсолютно безпідставно звинувачував Україну в недружніх кроках проти Білорусі”, – заявив Кулеба.
За його словами, нові загрози як для особистої безпеки громадян, так і регіональної безпеки в цілому випливають з офіційних повідомлень про можливе активне залучення Росії й ОДКБ до врегулювання ситуації у Білорусі.
“Сукупність фактів і дій, а також розвиток подій у Білорусі, суспільство якої висловило вотум недовіри до офіційних результатів виборів президента Білорусі, кардинально змінюють ситуацію в українсько-білоруських відносинах”, – йдеться в заяві.
У зв’язку з цим Кулеба прийняв рішення викликати посла України в Білорусі Ігоря Кизима на консультації до Києва для оцінки перспектив українсько-білоруських відносин в новій реальності, що склалася, і вироблення відповідних рішень з урахуванням усього комплексу чинників.
“Ми вперше в історії вдаємося до такого кроку у відносинах з Білоруссю і робимо це виключно через неприпустимість дій Мінська”, – підкреслив Кулеба.
При цьому він запевнив, що виклик посла на консультації жодним чином не вплине на здатність забезпечувати права і законні інтереси громадян України на території Білорусі.
Також міністр в черговий раз порадив тимчасово відмовитися від поїздок до Білорусі і не брати участі в акціях протесту.
Нагадаємо, напередодні в Офісі президента відкинули звинувачення Олександра Лукашенка в тому, що Україна “наказує” Білорусі провести повторні президентські вибори.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet