Демонстративно розірвала газету з критичними матеріалами про свою роботу

Публікації Трибуни Праці

 

Це повідомлення – заяву  НСЖУ – опублікував на своїй сторінці у Фейсбук очільник Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко. Її широко розтиражували українські ЗМІ. Зважаючи на кричущу неймовірність та недопустимість такого вчинку з боку представника державної влади, наводимо її (з деякими скороченнями).

«Бруду місце – в смітнику» – з такими словами голова Шполянської райдержадміністрації Наталія Коваль на Черкащині під запис на відеокамеру розірвала примірник районної газети «Шполянські вісті» та пожбурила його до корзини для сміття. Відповідний запис керівниця району опублікувала на своїй сторінці у Фейсбук, називаючи газетні публікації «замовною писаниною» та «брехливою, низькопробною жовтою пресою».

В редакції районної газети кажуть, що у такий спосіб чиновниця невдало влаштувала «екзекуцію» над критичними до неї «Шполянськими вістями».

У Національній спілці журналістів України вважають такі дії голови РДА обурливими, вони свідчать про неприйнятно низький рівень політичної культури особи, яка представляє у районі Президента та уряд.

Анатолій Вікторук, головний редактор газети «Шполянські вісті», традиційної районки, яка виходить з друку вже 90 років, пов’язує емоційний пост керівниці району із критикою дій влади щодо ремонту доріг. Зокрема, у пошматованому примірнику в статті «Фермери дороги ремонтують, а голова райдержадміністрації з повноваженнями ніяк не розбереться» газета вказує, що у сусідньому районі дороги ремонтуються зусиллями місцевих фермерів, а у Шполянському «вибоїни треба обминати впоперек дороги».

– Перша і остання наша зустріч відбулася після призначення Наталії Коваль головою райдержадміністрації, – говорить у коментарі НСЖУ Анатолій Вікторук. – Вона сказала, що не хоче, щоб у газеті були критичні матеріали. Але я відповів, що діяльність влади ми висвітлюємо нейтрально, а як будемо аналізувати, то може бути і критика. Після цього ми не зустрічалися більше…

Головний редактор каже, що працює в газеті багато років, і уперше стикається із такими емоційними образами з боку першої особи району.

…З 2017 року газета «Шполянські вісті» роздержавилася і є приватним медіа-бізнесом.

У Національній спілці журналістів України закликають посадовців до адекватної реакції на критичні виступи в пресі та засуджують поведінку голови райдержадміністрації, яка шматує газету, а не звітує про свою роботу.

Журналісти і ЗМІ мають знаходитись в опозиції до влади, адже цього вимагають громадяни – суспільного контролю над чиновниками… Посадовець повинен звітувати про свою роботу, а не цькувати «поганих» журналістів. Вважаєш, що матеріал необ’єктивний, то аргументуй, а не влаштовуй «зачистку» від журналістської критики!

У найбільшій журналістській організації вказують на небезпеку проявів демонстративного цькування та зневажання журналістів чиновниками будь-якого рівня та звертаються до уряду із закликом дати належну оцінку діям особи, яка представляє виконавчу владу в Шполянському районі.

Від редакції. З відео, розміщеним головою Шполянської РДА, а також обуренням, що висловлює багато користувачів інтернету з приводу такої ганебної поведінки   державного службовця районного рівня, можна ознайомитись за цим посиланням: https://www.facebook.com/sergiy.tomilenko/posts/3205335729551269.