Дещо про безпеку руху на вулицях райцентру  

Публікації Трибуни Праці

 

Мабуть, «крик душі» – це стан, до якого приходять з роками, коли в людини назбирується багато якихось емоцій і вони мимовільно вже вириваються на поверхню…

Сьогодні моя душа кричить, реагуючи майже на все, що рухається і … не встановлено в нашому рідному селищі. Маю на увазі не лише автомобілі й мотоцикли та мопеди, а й дорожні знаки. І ось чому.

Спонукала до написання цього «крику душі» в редакцію «Трибуни праці» пригода, що трапилась 9 серпня ц.р. біля магазину «Холодний яр» по вулиці Київській у нашому райцентрі.

Мої діти (дочка, зять, внучка), приїхавши до нас в Іванків на вихідні, полюбляють кататись на велосипедах. Біля магазину «Холодний яр» внучку, яка рухалась тротуаром, не пропустив  поліцейський автомобіль, заїжджаючи на непозначену тут дорожніми знаками стоянку. Коли дочка зробила їм зауваження, то замість вибачень вони грубим тоном пояснили: «Якби  ми зупинились на дорозі, щоб заїхати на стоянку, то нас міг би ударити  ззаду автомобіль, який рухався за нами…».

Мене, як автомобіліста з великим стажем (з 1966 року), це пояснення поліцейського  збентежило. По-перше, кермувальник машини повинен був пропустити всіх, хто рухався у той момент тротуаром. По-друге, при  включеному  сигналі повороту  і зниженні швидкості поліцейського авто, водій, який рухався за ним, міг вчасно зорієнтуватися.

Цьому випадку, на мою думку, є два пояснення:  поліцейські не знають досконало ні Правил дорожнього руху, ні правил спілкування з людьми при виконанні своїх функціональних обов’язків. Більше того, на прохання представитись вони категорично відмовились і не показали  свої значки.  Припустимо, що хай би була  й неправа  налякана мама дівчинки, то обов’язок поліцейських – нормальним тоном роз’яснити їй ситуацію, а не грубити у відповідь. Тож у мене й виникає запитання: поліція – це захисний орган чи лише караючий?..

Я, звичайно ж, дізнався прізвища цих працівників Іванківського відділення поліції, але поки що не називатиму їх. Після того випадку дочка  зателефонувала на 102, зареєструвала відповідну заяву. Невдовзі приїхали слідчі й відібрали у неї пояснення. Думаю, що їхнє керівництво розбереться з цими  горе-поліцейськими для показового уроку всім іншим захисникам правопорядку.

Повністю із змістом даної публікації можна ознайомитися в форматі PDF. Передплачуйте таку можливість.

Олександр КОСЯНЧУК,

смт Іванків.

НЕ  ВСЕ   ТАК   ОДНОЗНАЧНО…

Описана  на початку цього листа ситуація – після розміщення відповідного посту в ФБ мамою дівчинки – стала предметом гарячого обговорення в соцмережі. Що характерно, майже ніхто (а коментарів було майже сімдесят) не сказав  доброго слова про  поліціянтів. Але пізніше, 12 серпня, тональність дещо помінялася: в  ФБ на сторінці «Іванківське відділення поліції» було розміщено фрагмент  відеозапису з камери спостереження магазину, на якому зафіксовано момент, про  котрий розповідає  в листі до редакції О. Косянчук і котрий зі своєї точки зору описала  по «гарячих слідах» його дочка.

У поясненні  до того відео, зокрема, вказується: «…Керівництво відділення поліції провело перевірку за даним фактом. З  метою встановлення усіх обставин події вилучено відеозапис з камер відеоспостереження біля магазину.  На відеозапису факт порушення Правил дорожнього руху інспектором поліції Іванківського ВП не підтвердився. Тож опублікована інформація на сторінці «Facebook» є недостовірною. Додаток: фрагмент відеозапису».

Дійсно,  ситуацію з маневром поліцейського авто, достатньо чітко зафіксованого камерою  відеоспостереження, не можна трактувати так  категорично, як це робить мама дівчинки. А про діалог, що відбувся між нею і поліцейським,  судити  взагалі неможливо, бо його не чути. Та й не весь  той відеозапис демонструє поліція. Але дехто з користувачів інтернету  таки помітив  можливе порушення ПДР:  на поліцейському авто не видно включеного перед маневром сигналу  повороту. (Хоча цьому причиною може бути низька якість відеозапису, як справедливо зазначив один з коментаторів цього відео).

…Одне можна сказати з упевненістю: є інформація для роздумів і обом сторонам того конфлікту, і поліції та селищній раді, а насамперед – райцентрівському ВУЖКГ. Адже інтереси громадян мають бути в кожного з них на першому плані.

З другою частиною листа нашого читача можна погодитись: дійсно, ще є над чим працювати в плані підвищення  безпеки руху на вулицях райцентру – й органам правопорядку та місцевого самоврядування, й комунальникам, й відділу архітектури РДА.

 Павло СМОВЖ.